Kandydaci PiS z ziemi myślenickiej

Kandydaci PiS z ziemi myślenickiej

Burmistrz Jarosław Szlachetka i wójt Pcimia Piotr Hajduk w poniedziałek, na brifingu dla mediów na myślenickim rynku, zaprezentowali kandydatów z powiatu myślenickiego na liście PiS. O nasze głosy ubiegać się będą: Władysław Kurowski (nr 7), Jolanta Majka (11) i Stanisława Kasprzycka (14). Burmistrz Jarosław Szlachetka przedstawił pokrótce podstawowe założenia programu PiS oraz wyraził nadzieję, że ziemia myślenicka będzie miała w parlamencie swoich reprezentantów, którzy będą się odpowiedzialnie troszczyli o dobro całej Polski, ale jednocześnie będą mieli na uwadze sprawy ważne dla naszej małej ojczyzny.

Władysław Kurowski – kandydat na Posła do sejmu RP nr 7 z list Prawa i Sprawiedliwości

Władysław Kurowski – rodowity mieszkaniec Jawornika, radny powiatowy i sołtys Jawornika od 2010 r. Od lat angażuje się w lokalne sprawy, a szczególnie w szkolnictwo. W swoim życiu pełnił wiele publicznych funkcji od przewodniczącego Solidarności oświatowej w powiecie myślenickim, radnego miejskiego w Myślenicach, przez burmistrza Myślenic, po wicestarostę powiatu. Z zawodu jest nauczycielem. Pracował w zawodzie przez kilkanaście lat w szkołach: SP nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Myślenicach oraz w SP i Gimnazjum w Krzyszkowicach. Przez ostatnie 10 lat zarządzał Zakładem Obsługi Szkół w Pcimiu, gdzie zajmował się całym spektrum spraw związanych z prawidłowym funkcjonowaniem szkół i przedszkoli. Obecnie od marca tego roku jest sekretarzem Gminy Pcim.

Kandydatura Władysława Kurowskiego była sugestią jego zaplecza politycznego, tak z uwagi na jego doświadczenie samorządowe, jak i życiowe. – Zdaję sobie sprawę z wagi tej decyzji, ale zawsze stawiałem przed sobą jakieś ambitne cele, a ponieważ mam jeszcze sporo energii i pomysłów, to mam co zaoferować moim wyborcom. Nie bez znaczenia była również ocena mojej pracy przez mieszkańców gminy Myślenice w dwóch ostatnich kampaniach wyborczych do rady powiatu, kiedy to otrzymałem kolejno pierwszy i drugi wynik – tłumaczył.

Hasłem wyborczym Władysława Kurowskiego jest: „Dobry czas dla Ziemi Myślenickiej”.

Po uzyskaniu mandatu poselskiego chciałby kontynuować działalność byłego już posła, a obecnego burmistrza Jarosława Szlachetki. Chodzi głównie o sprawy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem mieszkańców. W pierwszej kolejności jest to: finalizacja estakady nad zakopianką z ulicy Sobieskiego w Myślenicach, rozwiązanie bezkolizyjnego zjazdu w Jaworniku i w Krzyszkowicach oraz podjęcie starań o podobne rozwiązania w Głogoczowie i Bęczarce. Ma również na uwadze wsparcie straży pożarnych i policji. Jako poseł chciałby też zadbać o dobre kształcenie i wychowanie naszej młodzieży. – Zakładam też stały kontakt z mieszkańcami poprzez udział w spotkaniach i uroczystościach, a szczególnie zależy mi na cyklicznych spotkaniach z młodymi ludźmi, aby poznawać ich potrzeby i sugestie, bo to przecież oni będą już niedługo stanowić o rozwoju naszego regionu – dodał. Kandydat na posła chciałby również podjąć stałą współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy dają zatrudnienie naszym mieszkańcom, mając na względzie ich trud przy prowadzeniu działalności.

Władysław Kurowski ma swój fanpage na facebooku, gdzie można zaobserwować jego bieżącą działalność. Jeśli ktoś chciałby czynnie wziąć udział w jego kampanii wyborczej, poprzez zawieszenie plakatu czy banera, Władysław Kurowski zaprasza do kontaktu mailowego: w.kurowski1@op.pl. Warto również dodać, że każdy może wesprzeć finansowo kampanię wybranego kandydata, wpłacając daną kwotę na konto Komitetu Wyborczego (zgodnie z zapisami w Kodeksie Wyborczym).

Kandydowanie do sejmu RP z list Prawa i Sprawiedliwości to dla mnie duży zaszczyt, wyróżnienie i jeszcze większe zobowiązanie względem mieszkańców ziemi myślenickiej, z którego chciałbym się wywiązać po pomyślnych dla mnie rozstrzygnięciach w dniu wyborów. Ja, jako katolik, ośmielam się w tym miejscu prosić o wsparcie modlitewne, o światło Ducha Świętego w dobrym prowadzeniu mojej działalności – podsumował Władysław Kurowski.

Maria Gaczyńska Maria Gaczyńska Autor artykułu

Dziennikarka, interesuje się głównie sprawami społeczno-politycznymi miasta i regionu