Karnawałowe przebieranki - to było jakby wczoraj

Karnawałowe przebieranki - to było jakby wczoraj

Myślenicka Parada Karnawałowych Przebierańców, to jedna z tych imprez które w sposób najbardziej znaczący zapisała się w historii działalności MDKu

Od 1976 roku do 1999 w Paradzie wzięły udział rzesze amatorów dobrej zabawy chcących przedzierzgnąć się w jakąś postać z najrozmaitszych stron świata i okresów historycznych - od ludożerców po piratów, od Napoleona po Saddama Husajna. Do Myślenic przyjeżdżali w tym celu mieszkańcy nie tylko z Dziekanowic, Polanki, Lipnika czy Stróży, ale i Krakowa czy Wieliczki a zdarzało się że i z Olsztyna.

Bardzo różnorodne bywały również konkursy z Paradą związane, bo obejmowały m.in. wybory króla i królowej karnawału, improwizowany taniec diabelski, turnieje rycerskie i anielskiego śpiewu czy też kuszenie Adama i Ewy. Kto tego nie pamięta niech śpieszy się zobaczyć wystawę jaką z tej okazji urządzono w Restauracji na Stradomiu, bo są tacy którzy jeszcze nie zapomnieli. Na przykład ten Diabeł którego widzimy na zdjęciu, swoją drogą całkiem sympatyczny gość mimo swej szatańskiej powierzchowności.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).