25 sierpnia: Kellys Cyklokarpaty w Myślenicach

Kellys Cyklokarpaty w Myślenicach

W ostatnią sobotę wakacji - 25 sierpnia - Myślenice staną się stolicą małopolskiego kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy z plaży trawiastej na Zarabiu przez zbocza Chełmu po Lubomir ruszą uczestnicy maratonu rowerowego Kellys Cyklokarpaty

Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty do cykl 12 wyścigów dla amatorów, które odbywają się w południowo-wschodniej Polsce od 11 lat. Cykliści będą mogli zmierzyć się na trzech dystansach, zróżnicowanych pod względem długości trasy i przewyższeń. Najlżejszy z nich to Hobby, a następnie Mega i Giga. Organizatorzy pamiętali również o najmłodszych uczestnikach - specjalnie dla nich, na terenie miasteczka rowerowego odbędzie się Kids Race.

- Przy planowanym stopniu trudności 4/5 można oczekiwać, że maraton będzie bardzo wymagający kondycyjnie, ale tylko umiarkowanie trudny pod względem technicznym - zapowiada organizator Kellys Cyklokarpaty Grzegorz Prucnal. Dystans Hobby w Myślenicach wyniesie 25 km i 880 m przewyższeń, Mega to 43 km i 1904m przewyższeń, zaś wyścig Giga rozegrany zostanie na trasie o długości 71 km i 3270 m różnicy wzniesień. Start Mega i Giga zaplanowano na godzinę 11:00, Hobby na 11:30, a Kids Race dla najmłodszych - w samo południe, na terenie miasteczka zawodów, zlokalizowanego na plaży trawiastej.

W maratonie swój start zapowiedział aktualny Mistrz Polski w Maratonie MTB - Dariusz Batek, który zaledwie tydzień przed startem w Myślenicach obronił tytułu podczas Mistrzostw Polski w Wiśle. Zgłoszenia do zawodów prowadzone są drogą internetową, możliwe będzie również zgłoszenie w dniu zawodów, jednak za wyższą opłatą startową. Zawody dla dzieci są bezpłatnie niezależnie od terminu zgłoszenia. Biuro zawodów wyścigów dziecięcych zamykane jest o godzinie 11:45.

Zachęcamy mieszkańców i gości Myślenic do kibicowania zawodnikom oraz udziału w maratonie. Wszelkie informacje zarówno o zgłoszeniach, jak i trasach można znaleźć na stronie internetowej www.cyklokarpaty.pl/myslenice Partnerem wydarzenia jest Miasto i Gmina Myślenice.

Utrudnienia w ruchu drogowym

Organizacja tak dużej imprezy sportowej niesie za sobą również niewielkie utrudnienia. W godzinach 11:00-11:05 oraz 11:30-11:35 planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu ulicy Parkowej na odcinku od plaży trawiastej do skrzyżowania z ul. Zacisze. Przez resztę dnia ruch pojazdów będzie odbywał się bez zakłóceń.

Kontakt do organizatora: Grzegorz Prucnal, grzesiek@cyklokarpaty.pl, tel. 606 731 795, www.cyklokarpaty.pl