Kibicowskie hasła na murze gimnazjum

Region 27 lutego 2014 Wydanie 8/2014

W rękach mieli puszki z farbą w sprayu, którą malowali mury gimnazjum w Krzyszkowicach. Policjanci złapali ich na gorącym uczynku podczas malowania kibicowskich haseł. Szacowane straty to kilkaset złotych

W minioną sobotę o godz. 22 policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowującej się grupie młodych ludzi przy gimnazjum w Krzyszkowicach. Samochód wywiadowczy zjawił się na miejscu kilka minut później. Przy murach szkoły policjanci zastali osiem osób w wieku od 18 do 20 lat z gminy Myślenice. Dwójka 19-latków namalowała na ścianie i drzwiach budynku napisy związane z jednym z klubów piłkarskich. Grafficiarze trafili do policyjnego aresztu. Dyrektor placówki złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Straty oszacowano na kilkaset złotych.

- Obaj zatrzymani zostali już przesłuchani. Usłyszeli zarzut przestępstwa umyślnego uszkodzenia cudzego mienia. Przyznali się do winy. Wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze oraz naprawienia wyrządzonej szkody – wyjaśnia Szymon Sala. Za przypisywany im czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

p.jag