Kiedy historia staje się legendą

Edukacja 29 czerwca 2017 Wydanie 22/2017
Kiedy historia staje się legendą
Kiedy historia staje się legendą

Gimnazjum w Jaworniku po raz siódmy gościło laureatów i finalistów Gminnego Konkursu Bibliotecznego „W świecie książek” organizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Tegoroczna VII edycja przebiegała pod hasłem „Kiedy historia staje się legendą”

Inicjatorką konkursu jest dyrektor Gimnazjum w Jaworniku Renata Marzec. Przewodnim założeniem i celem konkursu jest promocja książki i biblioteki w środowiskach szkolnych oraz rozwijanie zainteresowań i potrzeb czytelniczych uczniów. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Myślenice na który wpłynęło łącznie 49 prac.

Komisja konkursowa w składzie: kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach Krystyna Łętocha, dyrektor Biblioteki Publicznej w Myślenicach Agnieszka Kazanecka-Bylica oraz Bogusław Kuźmiński przyznała nagrody:

kategoria szkoły podstawowe klasy I-III: 1m. Kamil Moskal (SP w Jasienicy), 2m. Jakub Gramatyka (SP nr 2 w Myślenicach), Filip Cyrek (SP w Bysinie), 3m. Anna Ciesielczyk (SP w Trzemeśni), Nikola Pachacz (SP w Krzyszkowicach), Martyna Kozyra (SP nr 3 w Myślenicach); wyróżnienie: Antoni Pasionek (SP w Krzyszkowicach); Filip Piwowarczyk i Anna Kasperek (obydwoje SP nr 2 w Myślenicach);

kategoria szkoły podstawowe klasy IV-VI: 1m. Agnieszka Bargieł (SP w Jaworniku), 2m. Justyna Woźnica, Klaudia Walczykiewicz (obie SP nr 3 w Myślenicach), 3m. Emilia Karpierz (SP w Bęczarce), Wiktoria Rożek (SP nr 2 w Myślenicach), Julia Tondera (SP nr 2 w Myślenicach); wyróżnienie: Natalia Piskorz (SP w Osieczanach); Berenika Kowalska (SP nr 3 w Myślenicach), Krystian Górka (SP w Trzemeśni);

kategoria gimnazja: 1m. Julia Tylek (Gim. w Jaworniku), 2m. Karolina Śmigla (Gim. w Trzemeśni), 3m. Maciej Nowików (Gim. w Jaworniku).
Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice wręczyli naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Paweł Lemaniak, przedstawicielka UMiG Beata Kowalska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Myślenicach Agnieszka Kazanecka-Bylica oraz Bogusław Kuźmiński.
Doceniając wkład pracy uczniów w wykonanie zgłoszonych prac organizatorzy wręczyli dyplomy finalisty i upominki książkowe dla wszystkich uczestników konkursu. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszył wernisaż wszystkich nadesłanych prac. Galę uświetniła inscenizacja „Spotkanie z bohaterami legend polskich” przygotowana przez uczniów Gimnazjum w Jaworniku. Uroczystość stała się także okazją do spotkania nauczycieli bibliotekarzy i wymiany doświadczeń.

Anna Kowalska