Klapa na muchowych mistrzostwach Polski

Sport 13 września 2017 Wydanie 32/2017

Nasi wędkarze nie będą miło wspominać 41 Mistrzostw Polski Seniorów w wędkarstwie muchowym, które odbywały się w Myczkowcach na Sanie. Mimo ambitnych prób, to po prostu nie były ich zawody

Do rywalizacji przystąpiło 164 zawodników. Rzeka została podzielona na 3 sektory, a zawody składały się z trzech, trzygodzinnych tur. Zaliczanymi do punktacji rybami były: pstrągi, lipienie, głowacice, klenie, jelce, brzany i świnki. Koło PZW Myślenice reprezentował team w składzie: Łukasz Ostafin, Marcin Słomka i Mariusz Szlachetka, dodatkowo w drużynie WKS Kraków Nowa Huta-Myślenice wystartował Grzegorz Skurzyński.

Pierwsza tura była niezbyt udana, a oczekiwania były zgoła odmienne: Mariusz złowił 8 ryb i zakończył na 9m sektorowym, Grzegorz w tym samym sektorze 3 ryby i 35m, Marcin 43m z 1 rybą, Łukasz z 6 rybami - 19m w swoim sektorze. Drużynowo dopiero 20 miejsce. Po drugiej nastroje też się nie poprawiły: Mariusz wyzerował sektor „B” i zajął 55m, Grzegorz 2 ryby - 27m, Marcin złowił 4 ryby i zajął 19m, Łukasz 8 ryb i 8m. Trzecie runda była już formalnością: Marcin z 1 rybą był 45., Mariusz 7 ryb i 8m, Grzegorz wyzerował sektor i był 55., Łukasz z 3 rabami był 12. Ostatecznie nasz team zajął 17 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzem Polski indywidualnie został Piotr Konieczny (WKS Krosno I), wicemistrzem Marek Walczyk (WKS Krosno I), II wicemistrzem Krystian Białoń (Okręg PZW Kraków). Pozycje naszych zawodników: 22. Łukasz Ostafin, 65. Mariusz Szlachetka, 114. Marcin Słomka, 131. Grzegorz Skurzyński. Drużynowo zwyciężył WKS Krosno I. Największą rybę złowił Łukasz Kłaczko okręg PZW Wałbrzych, była to świnka o długości 52,7 cm.