Klasyki wracają na Zarabie

Klasyki wracają na Zarabie
Fani klaszcynej motorzyacji spotykają się co piątek na Zarabiu

Pierwsze spotkanie w 2017 roku przekładali kilkukrotnie. Miłośnicy klasycznych samochodów wrócili na Zarabie w piątek 19 maja

To całkiem nowe zjawisko w Myślenicach. Luźne spotkania właścicieli samodzielnie odrestaurowanych samochodów odbywają się w naszym mieście od zaledwie dwóch lat. Spotkania z każdym rokiem przyciągają większą liczbę fanów klasycznej motoryzacji. W przeciwieństwie do tzw. tunerów, czyli osób modyfikujących swoje samochody, oni wolą przywracać życie tym zapomnianym o spotkanie których na drodze coraz trudniej.

I tak wśród prezentowanych co piątek o godz. 19 (przy sprzyjającej pogodzie) można znaleźć ikony PRL’owskiej motoryzacji takie jak syrena 105L, fiaty 126p popularnie zwane „maluchami”, fiaty 125 tzw. „duże fiaty”, a nawet poloneza „Borewicza” znanego z serialu „07 zgłoś się”. Wśród perełek znajdują się limuzyny z końca lat 80., a nawet amerykańskie krążowniki szos. Nie brakuje również samochodów z lat 90, które królowały na naszych drogach w tamtym okresie.

Właściciele spotykają się na parkingu przy stadionie Dalinu Myślenice na Zarabiu. Godzinami dyskutują o motoryzacji, swoich doświadczeniach związanych z mechaniką i skutecznych metodach na przywracanie klasycznych, często zapomnianych i zaniedbanych samochodów do życia.

- W naszych spotkaniach udział może wziąć absolutnie każdy pasjonat dawnej motoryzacji. Nie tylko samochody są mile widziane, ale także motocykle, a nawet rowery. Zapraszamy także osoby, które chcą tylko pooglądać, czy też porozmawiać z uczestnikami. Każdy, kto lubi dawną motoryzację jest mile widziany, nawet jeśli jeszcze nie ma swojej „perełki” – zapewniają organizatorzy.

Fanów klasycznej motoryzacji można śledzić w internecie (facebook.com/MyslenickieKlasykiNoca).

 

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)