Kolędowanie na dwa chóry

Kolędowanie na dwa chóry

Wywodzą się z różnych środowisk ale połączyła ich wspólna pasja. Chór Hura występuje na koncertach, imprezach okolicznościowych, konkursach a nawet ślubach. W ich repertuarze znajdują się utwory sakralne ale i piosenki ludowe czy rozrywkowe.

Inaugurowali rok akademicki wydziału psychologii UJ w Małopolskiej Szkole Wyższej oraz Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Brali udział XIX Ogólnopolskim Konkursie Chórów „O złota strunę” w Niepołomicach i współtworzyli z Myślenickim Chórem „Laudate Dominum” projekt muzyczny „Myślenicka Pani Tobie dziś śpiewamy”. Szczególną nobilitacją dla Chóru Hura i jego dyrygentki Magdaleny Starzec był występ na koncercie „Radośnie o Niepodległej” gdzie zespół wystąpił u boku Polish Art Philharmonic pod batutą maestro Michała Maciaszczyka. Takie zaszczyty nie spotykają byle kogo i dowodzą, że Chór Hura tworzą naprawdę utalentowni ludzie.

30 stycznie zespół zaprezentował swoje kolędowe oblicze w Myślenickiej Bibliotece Publicznej co staje się już styczniową tradycją dla Hura. Chór który od niedawna działa przy Myślenickim Towarzystwie Muzycznym wykonał wiązankę kolęd wśród których były te które zna każdy jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Tryumfy”, „Gdy śliczna Panna” jak i te znane mniej by wymienić „Jezu śliczny kwiecie”, „Paśli pasterze woły”, „Wędrowali Trzej Królowie”, „Szczęśliwa kolebko”. Zarówno te pierwsze jak i drugie słuchacza zaskakują, a to nietypowym metrum, a to oryginalną aranżacją. Taki jest Chór Hura – zaprasza do muzycznej przygody samemu przy okazji czerpiąc przyjemność z muzykowania. W środowym koncercie gościnnie wystąpił także inny projekt muzyczny dowodzony przez Magdalenę Starzec czyli chór uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im .Tadeusza Kościuszki CANTABILE. Oni z kolei wykonali trzy pieśni dostosowane do klimatu całego koncertu – „Witaj Jezu ukochany”, „Narodził się Chrystus” oraz „Pokłon Jezusowi” i dali dowód że ich starsi koledzy i koleżanki mają prawo czuć ich oddech na plecach.

Tydzień temu pisaliśmy o Festiwalu Kolęd i Pastorałek, że trochę się nam zaczyna kurczyć ta sztandarowa niegdyś impreza co pod delikatnym znakiem zapytanie stawia jej najbliższą przyszłość ale Chóry – Hura i Cantabile dają nadzieję, że nie musi być wcale tak źle.

Chór Hura pod dyrekcją Magdalena Starzec wystąpił w składzie: Ula Kubiczek, Edyta Mazur, Renata Domanus, Sabina Żelichowska-Talaga, Marzena Dobek, Małgosia Obajtek, Izabela Wrona, Jadwiga Kutrzena, Anna Kasperek, Iza Gablankowska, Michał Kasperek, Jarosław Garizzim Pietrzak, Mieczysław Starzec, Jan Malczewski.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).