Kolędy znane i mniej znane

Kolędy znane i mniej znane
Fot. Rafał Podmokły

Chór „Hura” pokazuje, że można dojść do wysokiego poziomu wykonawczego nawet jeśli zespół tworzą muzycy – amatorzy o ile tylko ktoś potrafi ten zespół tak sprawnie poprowadzić jak Magdalena Starzec

Piszą o sobie, że na co dzień zajmują się całkiem przyziemnymi sprawami, ale znajdują czas żeby się spotkać ze sobą i rozwijać pasję. Chór „Hura” pokazuje że można dojść do wysokiego poziomu wykonawczego nawet jeśli zespół tworzą muzycy – amatorzy o ile tylko ktoś potrafi ten zespół tak sprawnie poprowadzić jak Magdalena Starzec.

Śpiewają we własnym kameralnym gronie, ale i na koncertach, imprezach okolicznościowych, konkursach i różnego rodzaju warsztatach. Koncert, który chór „Hura” dał w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach 17 stycznia był zatytułowany „Stała się nam nowina miła” i wpisał się w tradycję styczniowych występów jakie „Hura” daje każdego roku w tej instytucji. Tematyka utworów była kolędowa i około kolędowa bo „Hura” potrafi rozszerzyć swój repertuar o utwory mało znane wywodzące się z tej stylistyki a nie mniej piękne od „Cichej nocy” czy „Lulajże Jezuniu” takie jak chociażby tytułowe „Stała się nam nowina miła”

„Hura” to jednak nie tylko utwory sakralne i hymny jak w przypadku styczniowego koncertu, ale również piosenki ludowe i utwory o charakterze rozrywkowym o czym mogliśmy się przekonać przy okazji innych występów. Zawsze jednak są to wykonania wysokiej próby i wywołujące aplauz słuchaczy.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).