Kolej wjechała do planu

Kolej wjechała do planu

Linia kolejowa Kraków – Myślenice znalazła się w planie zagospodarowania przestrzennego województwa małopolskiego. Umieszczenie w planie nie gwarantuje jej powstania, ale zaleca przystąpienie do analiz, które mogą doprowadzić do realizacji tej inwestycji

Wniosek o uwzględnienie w planie zagospodarowania województwa linii kolejowej na odcinku Kraków – Myślenice złożył radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński (PiS). Wcześniej interpelację w tej samej sprawie składał poseł Jarosław Szlachetka (PiS). Zarząd Województwa uwzględnił te postulaty, ale plan zagospodarowania nie przesądza o budowie kolejki.

Jednym z powodów jest brak wiedzy na temat przebiegu linii. Ten znajduje się w fazie opracowania. Na początku roku na mocy porozumienia Kraków, Myślenice, Świątniki Górne i Siepraw na przygotowanie studium zabezpieczyły pół miliona złotych. Podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach podjęto uchwałę dotyczącą wstępnych prac takich jak przygotowanie i wspólne przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie studium (koncepcji), określenie możliwości realizacji i przebiegu tej linii kolejowej oraz włączenia jej w system Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)