Kolejny pierwszoligowiec z naszej gminy

Sport 23 lipca 2019 Wydanie 27/2019
Kolejny pierwszoligowiec z naszej gminy
Drużyna Olimpii Osieczany zagra w I lidzie futsalu kobiet Fot. Łukasz Miętka

Olimpia Osieczany zagra w nowym sezonie w futsalowej pierwszej lidze. To efekt zajęcia przez zespół drugiego miejsca w poprzednim sezonie w małopolskiej II lidze. Po Respekcie Myślenice, który gra w piłkarskiej I lidze, to druga żeńska ekipa z powiatu, która zagra w rozgrywkach szczebla centralnego PZPN.

- Olimpia i AZS Uniwersytet Pedagogiczny Kraków prezentowały wysoki poziom sportowy w II lidze, chciały zagrać wyżej, dlatego zabiegałem skutecznie w PZPN, by dwa miejsca w południowej grupie I ligi przydzielić właśnie tym drużynom – mówi szef Komisji Futsalu MZPN Piotr Zawodny.

- Zagramy w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, w piłkarskich rozgrywkach grać będziemy nadal w III lidze małopolskiej w Osieczanach – informuje trener Olimpii Jarosław Szewczyk. Kilka lat temu na Zarabiu gościła męska ekstraklasa futsalu, gdy w elicie występował Kupczyk Kraków.  Nie będzie więc problemy z tym, by Olimpia otrzymała licencję na grę tutaj w I lidze.

W klubie wybrano też niedawno nowe władze. Prezesem został Jarosław Szewczyk, wiceprezesem Sylwia Murzyn, skarbnikiem Renata Rybka, sekretarzem Beata Przęczek, a członkiem zarządu Katarzyna Żuławińska. Skład Komisji Rewizyjnej: Jolanta Cyganek (przewodnicząca), Karolina Piwowarczyk i Marian Batko.

Paweł Panuś