Kolekcje małe i duże

28 stycznia 2010 Wydanie 4/2010
Kolekcje małe i duże
Kolekcje małe i duże Jana Koczwary

Tę wystawę ośmielam się przedstawić najprawdziwszym miłośnikom i fanom muzyki rozrywkowej. Chodzi o ekspozycję płyt gramofonowych z kolekcji niżej podpisanego, którą udostępniamy już od kilkunastu dni w Bufecie Gastronomicznym „Duo” w Myślenicach (MOKiS)

 

Na wystawie znalazło się kilkadziesiąt – jak sądzę – wartościowych płyt długogrających pochodzących z pierwszych lat osiemdziesiątych XX w. Są to głównie płyty winylowe tłoczone w kilku znanych wówczas wytwórniach płytowych kraju i kilkunastu wytwórniach europejskich. Łatwo tym oto sposobem przypomnieć sobie panujące w tym okresie mody i trendy muzyki popularnej i rozrywkowej, znanych i czołowych artystów polskiej estrady, całą plejadę zespołów młodzieżowych topu oraz wielu artystów światowego wymiaru i rozgłosu.

Obecny pokaz dawnych krążków stanowi piętnastą z rzędu ekspozycję kolekcjonerską realizowanego w latach 1984 – 1997 cyklu pt. „Kolekcje Małe – Duże”. Przypomnijmy, że w okresie lat 1985 – 1991 stanowiły one nierozerwalną część projektu muzycznego zatytułowanego „Foto – Fono – Expo – Disc”. Przeboje lat 80. przedstawiam Państwu w ramach jubileuszowego programu pt. „Jan Koczwara – Realizacje – Fascynacje – Wspomnienia – Zamyślenia – Myślenice 1960 – 2010.”

O kolejnych pokazach z tej serii będziemy informować na bieżąco.

Jan Koczwara