Koło fortuny myślenickich wędkarzy

Koło fortuny myślenickich wędkarzy

Na odcinku specjalnym Dunajca, gdzie wyznaczono trzy sektory (od tartaku w Kłodnem do ujścia potoku Ochotnica) odbyły się Mistrzostwa Okręgu PZW Kraków w wędkarstwie muchowym. Zwyciężyła ekipa z Myślenic, a indywidualnie najlepszym był Marcin Słomka

W letniej aczkolwiek pochmurnej aurze, z lekkim wiatrem, średnim przepływem wody i temperaturą w granicach 25oC, do zmagań o tytuł mistrzowski stawiło się 23 seniorów i juniorka. Zaliczane były wszystkie gatunki pstrąga, lipienie, głowacice oraz świnki i klenie. Całość składała się z dwóch tur, po trzy i półgodzinny każda.

Koło PZW Myślenice reprezentował zespół w składzie: Łukasz Ostafin, Marcin Słomka i Mariusz Szlachetka, indywidualnie wystartowali Grzegorz Skurzyński i Stanisław Szlachetka oraz Aneta Nalepa w kategorii junior.

Zawodnicy dawali z siebie wszystko by uzyskać jak najlepszy wynik, czyli złowić jak największą ilość miarowych ryb. Wśród seniorów, indywidualnie tytuł Mistrza Okręgu PZW Kraków na 2018 rok, trafił do Zdzisława Opacha (PZW Kraków Stare Miasto I), pierwszym wicemistrzem został Michał Wito ( Koło PZW Stare Miasto II), a drugim Marcin Słomka (Koło PZW Myślenice); 6. był Mariusz Szlachetka (Koło PZW Myślenice), 9. Łukasz Ostafin (Koło PZW Kraków Nowa Huta I), 10 m. Grzegorz Skurzyński (Koło PZW Myślenice), a na 12 miejscu uplasował się Stanisław Szlachetka (Koło PZW Myślenice). Drużynowy tytuł mistrzowski trafił dla teamu z Myślenic, srebro dla Koła PZW Kraków Stare Miato II, brąz przypadł Kołu PZW Kraków Kleparz. Klasyfikację junior wygrała Aneta Nalepa z Koła PZW Myślenice.

Podczas zmagań złowiono łącznie 143 ryby w tym 4 klenie, 1 lipienia i 1 świnkę.