Komendanci straży miejskiej u wojewody

Region 29 października 2019 Wydanie 40/2019
Komendanci straży miejskiej u wojewody
Uczestnicy zjazdu szkoleniowego komendantów straży miejskich i gminnych u wojewody małopolskiego

Zjazd szkoleniowy komendantów straży miejskich i gminnych to doskonała okazja do wymiany doświadczeń. Podczas spotkania 15 października w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim omawiano m.in. kwestie zachodzących zmian w przepisach, wystąpień pokontrolnych oraz realizację zadań wynikających z uchwały antysmogowej.

Inicjowanie działań prewencyjnych obejmujących zasadnicze cele profilaktyki uniwersalnej, zapobiegającej popełnianiu przestępstw oraz wykroczeń na przykładzie dorobku podejmowanych działań profilaktycznych i prewencyjnych myślenickiej jednostki prezentował kierownik dr Andrzej Kobiałka. Jak podkreślał: – Tam gdzie jest to możliwe, nasi funkcjonariusze uczą dzieci, młodzież i dorosłych, sięgając do oferty programów i kampanii społecznych, tworzonych wspólnie z samymi zainteresowanymi, a więc społecznością lokalną różnych środowisk.

– Ten kierunek, otwartości na potrzeby placówek oświatowych, jest kontynuowany od wielu lat. Jest to inwestycja w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, którą warto podejmować – przekonywał komendant Tomasz Burkat, namawiając uczestników szkolenia do tworzenia banku dobrych praktyk.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Głównej i Wojewódzkiej Policji. Była to okazja do wręczenia dla funkcjonariuszy policji związanych z krakowskim garnizonem Krzyży za zasługi, nadawanych przez Krajową Radę Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP. Uroczystego wręczenia dokonał Prefekt KRK SMiG RP Artur Hołubiczko w towarzystwie Małopolskiego Prefekta Piotra Szyszki.

Na zakończenie zjazdu szkoleniowego na 5 letnią kadencję wybrano nowego Prefekta, którym został Krzysztof Tokarz, Komendant Straży Miejskiej z Andrychowa, zaś do składu Zarządu Małopolskiej Prefektury wybrano sekretarza, którym został Komendant Straży Miejskiej z Myślenic Tomasz Burkat.

gsi