Komfort każdego dnia

Miasto 14 stycznia 2020 Wydanie 2/2020
Komfort każdego dnia

 

To, jak się będziemy czuli każdego dnia zależy w dużym stopniu od tego, gdzie mieszkamy

Przestrzeń, w której żyjemy wpływa na nasze samopoczucie i kondycję psychofizyczną. Potwierdzają to m.in. badania naukowców z brytyjskiego uniwersytetu w Exeter, zgodnie z którymi mieszkanie w pobliżu terenów zielonych wpływa korzystnie na nasz poziom zadowolenia z życia. Przeprowadzka w miejsce otoczone zielenią wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, a co więcej: zmiana ta ma charakter trwały. Dodatkowo łatwy dostęp do miejskich parków jest korzystny dla zdrowia – co również znalazło potwierdzenie w przywołanym badaniu.

To, jak się będziemy czuli każdego dnia zależy więc w dużym stopniu od tego, gdzie mieszkamy. W jakim otoczeniu i na jakie ułatwienia możemy liczyć podczas organizacji codziennego życia. Czy nasze mieszkanie jest położone w dobrze skomunikowanej okolicy? Czy w pobliżu mamy łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury, punktów handlowych i usługowych, placówek edukacyjnych, placów zabaw, instytucji organizujących ciekawe wydarzenia kulturalne czy artystyczne? Z jednej strony chcemy mieć łatwy dostęp do wszelakich udogodnień, jakie oferuje miasto, z drugiej poszukujemy ciszy, spokoju poczucia intymności, której nikt nie będzie nam zakłócał. Chcemy łatwego dojazdu do pracy, ale i zieleni, w której możemy po niej odpocząć.

Wydawałoby się, że są to cechy, które nie sposób ze sobą połączyć. Są jednak takie inwestycje, które doskonale łączą te pozornie sprzeczne wymagania. Jednym z nich jest realizowany przez znanego i docenianego dewelopera Modern-Living projekt „Zacisze”, powstający na myślenickim Zarabiu. Bliskie sąsiedztwo pięknych terenów rekreacyjnych, a jednocześnie łatwy dostęp do szerokiej oferty handlowo-usługowej, atrakcji kulturalnych i sportowych, a przy tym świetna komunikacja – to tylko niektóre atuty tej inwestycji. Szeroko rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa pozwoli zaspokoić wszelakie potrzeby rodziny. W pobliżu inwestycji znajdują się placówki edukacyjne, place zabaw, czy kluby sportowe. W bezpośrednim sąsiedztwie „Zacisza” znajdują się dwa przedszkola, szkoła muzyczna oraz zespół szkół o charakterze podstawowym i ponadpodstawowym, a duży wybór zajęć pozalekcyjnych zagwarantuje dzieciom i młodzieży rozwój zgodny z ich zainteresowaniami.

To także doskonałe miejsce dla wszystkich lubiących aktywny tryb życia: latem kajaki, odkryty basen, miejska plaża z boiskiem do siatkówki, ciekawe trasy na wycieczki piesze i rowerowe, trasy dla rolkarzy, a zimą wyciąg narciarki i lodowisko – wszystko na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Dodatkowo to doskonały punkt wypadowy dla tych, którzy lubią górskie wyprawy.

Stąd zaledwie 2,5 km dzieli nas od centrum Myślenic, a do Krakowa dojazd jest dużo szybszy i wygodniejszy niż w samej stolicy Małopolski. Mniej czasu zajmie nam pokonanie trasy Myślenice-Kraków, niż podróże między różnymi dzielnicami krakowskimi, gdzie czas zabierają nam wszechobecne korki. Dodatkowo – w dalszej perspektywie – transport między dwoma miastami wzbogacony zostanie o połączenie kolejowe, co z pewnością skróci czas podróżowania, a jednocześnie wpłynie na wzrost cen ciekawych inwestycji w Myślenicach. Zakup mieszkania w inwestycji Zacisze to zatem nie tylko doskonały wybór pod względem komfortu naszego życia, ale i lokowania kapitału!

„Zacisze” to osiedle domów w zabudowie szeregowej, które obok doskonałej lokalizacji cechuje również kameralność i bezpieczeństwo. To zamknięte osiedle, w którym powstaje tylko 12 lokali. Indywidualne segmenty o powierzchni 80,5 m2 zostały zaprojektowane zgodnie z najnowocześniejszymi założeniami współczesnej architektury, gdzie prym wiodą funkcjonalność i komfort. Na każdym z pięter mieszkańcy mają możliwość aranżacji strychu lub dodatkowego poziomu na antresoli. Do dyspozycji mieszkańców będą również ogródki oraz dodatkowa część wspólna na działce. Duże przeszklenia i przestrzeń pełna naturalnego światła czynią to miejsce niezwykle atrakcyjnym wizualnie, a wysoki standard budynków oraz funkcjonalne układy mieszkań stworzone z myślą o różnych potrzebach przyszłych mieszkańców sprawią, że każdy poczuje się tu jak u siebie. Jak w domu. Zwłaszcza, że jak to we własnym domu – i w inwestycji Zacisze - brak czynszu.

Oddanie budynków do użytku zaplanowana na II kwartał 2021 r., ale warto się pospieszyć. Obecnie inwestor w swej ofercie ma szczególny bonus – 5300 zł/ m2 dla wybranych domów oraz drugie miejsce postojowe gratis! Liczba ofert promocyjnych jest ograniczona.