Komunikat Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej

Komunikat Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej

W związku z wprowadzeniem przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego w dniu 13 marca 2020 r. Abp Marek Jędraszewski apeluje do nas o pozostanie w domach, skorzystanie z udzielonej dyspensy oraz przyjęcie Komunii duchowej. Nieuczestniczenie we Mszy Świętej nie jest w tych warunkach przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku.

- Msze Święte sprawowane są w normalnym porządku. Na Mszy Świętej na zewnątrz i wewnątrz kościoła nie może przebywać więcej niż 50 osób. Prosimy o ustosunkowanie się do tych zaleceń.

- Wejście do sanktuarium możliwe będzie tylko drzwiami głównymi.

- Sakrament pokuty sprawowany będzie w sanktuarium codziennie od godziny 9:00 do 18:00. Nie będzie możliwości spowiedzi podczas Mszy świętych.

- Zawieszone do odwołania zostają wszystkie nabożeństwa. Zachęcamy do indywidualnego odprawiania Drogi Krzyżowej i śpiewu Gorzkich Żali w rodzinach. Przez cały dzień w kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Codziennie o godzinie 20:30 łączmy się duchowo w swoich domach w modlitwie różańcowej, którą kapłani i osoby konsekrowane będą odmawiać przed Cudownym Obrazem Pani Myślenickiej.

- Codziennie Msza Święta wieczorna i różaniec o 20:30 z kaplicy Matki Bożej transmitowane będą w internecie – informacje na stronie internetowej parafii. Tam także umieszczane będą dodatkowe materiały przygotowane przez księży, pomagające w przeżyciu tego czasu.

- Kancelaria parafialna w najbliższych dniach będzie nieczynna. W sprawach posługi sakramentalnej ludziom chorym oraz pogrzebu prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.

- Pamiętajmy o wzajemnej modlitwie i życzliwości w tym trudnym czasie. Niech znakiem dla świata będzie to, że jako chrześcijanie w obliczu zagrożenia niesiemy wzajemną miłość i pokój, pokonując rozłamy i niezgodę.

Ksiądz Proboszcz z Księżmi Współpracownikami