Festiwal lata

Koncert na pożegnanie sezonu

Po prawej braterski duet Michał i Jakub Góreccy - atak marzeń IV ligi Fot. fot. R. Podmokły

Już przed meczem było wiadomo, że wynik tego spotkania nie zmieni miejsca Dalinu w tabeli. Dla gości natomiast tliła się jeszcze iskierka nadziei na utrzymanie czwartoligowego bytu, pod warunkiem, że wygraliby w Myślenicach, a Beskid Andrychów swój mecz co najwyżej zremisował.

Dalin jednak nie zastosował w tym meczu taryfy ulgowej wobec Wiślanki i zagrał chyba równie dobrze, jak tydzień temu na

wyjeździe z Górnikiem Wieliczka. Już w 7. minucie myśleniczanie otworzyli wynik, a ledwie kwadrans później mogli już prowadzić 2:0, gdy karnego wykonywał Michał Górecki.

Bramkarz gości wykazał się jednak sporym refleksem i na przerwę Dalin schodził z zaledwie jednobramkowym prowadzeniem.

Do przerwy Dalin grał co najmniej przyzwoicie, a po przerwie dał prawdziwy koncert. Wychodziło mu niemal wszystko, a goście, gdyby była taka możliwość, chyba rzuciliby ręcznik jeszcze 20 minut przed końcem spotkania. Siał popłoch, tak jak zwykle ostatnio, duet Michał–Jakub Góreccy, napędzał ataki tercet Kałat–Wojtan–Kawula, ale nie sposób pominąć również bardzo dobrze prezentujących się przedstawicieli młodego pokolenia – Karola Raka, Piotra Ruska czy Łukasza Kowalskiego. Toczący się w upalny sobotni wieczór mecz był z jednej strony demonstracją siły Dalinu i jego potencjału kadrowego, z drugiej zaś rodził żal, że kończy się już sezon, w którym myśleniczanie w ostatnich kolejkach złapali naprawdę wysoką formę i chyba właśnie teraz byliby gotowi do walki o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Niech zatem ten wynik i styl, jaki zaprezentowali w swoim ostatnim meczu, będzie inspiracją na przyszły sezon, a ten przecież zacznie się już niedługo, bo w sierpniu.

Dalin prawdopodobnie znów będzie w gronie faworytów do awansu i oby tym razem swojej szansy już z rąk nie wypuścił.

Dalin Myślenice – Wiślanka Grabie 6:0 (1:0)

Bramki: M. Górecki 49’ 55’ 71’, Rak 7’ 52’, Kałat 74’.

Dalin: Szuba (80 Oskwarek) – Tokarz (64 Żółkoś), Kowalski, Senderski, Rusek – Rak (58 K. Moskal), Wojtan, Kawula – J. Górecki (69 Ciesielski), Kałat, M. Górecki.