Koncert z okazji Dnia Papieskiego

8 listopada 2007 Wydanie 41/2007
Koncert z okazji Dnia Papieskiego
Spektakl przyciągnął sporą ilość widzów, fot. Petar Aksamović

"Miejcie odwagę…" w trzeciej odsłonie

Po raz kolejny (20 października) w Sanktuarium Błogosławionej Anieli Salawy w Sieprawiu (w Starym Kościele) miał miał miejsce urokliwy koncert. Spektakl pod tytułem „Miejcie odwagę...” , według scenariusza i reżyserii Ewy Aksamović i Rafała Alickiego przyciągnął tradycyjnie sporą ilość widzów.

Spektakl, którego tytuł zaczerpnięty jest ze słów Ojca Świętego Jana Pawła II wykonywany jest w Sanktuarium po raz trzeci. Co roku jednak podkreśla inną myśl. Dwa lata temu, w roku śmierci Ojca Świętego całość poświęcona była Jego pamięci. Rok później spektakl swoim przekazem stanowił pomost pomiędzy nauką Jana Pawła II a pracą Benedykta XVI. Motywem przewodnim tegorocznej edycji spektaklu „Miejcie odwagę...” była miłość, podkreślona parafrazą zaczerpniętą z poezji Justyny Trembeckiej: „Z miłości powstałeś, do miłości wrócisz”.

Na spektakl złożyły się muzyka instrumentalna i utwory wokalne wykonane przez zespół Noro Lim, recytacje poezji Justyny Trembeckiej w wykonaniu autorki, recytacje poezji Ewy Aksamović w wykonaniu Radosława Budzowskiego (Koło Teatralne Gimnazjum w Sieprawiu) i ballady kontemplacyjne zaprezentowane przez Janusza Grzesza. Szczególne wrażenie na widzach zrobił radosny i żywiołowy chór dziecięcy złożony z uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej w Łyczance i Szkoły Podstawowej w Olszowicach, kierowany przez Rafała Alickiego. Magii całemu przedsięwzięciu dodała oprawa multimedialna przygotowana przez Wiktora Tarczyńskiego (Gimnazjum w Sieprawiu). Całość wykonania, nad którą czuwały dostojnie przesiąknięte od lat modlitwą i śpiewem mury Starego Kościoła, złożyła się na koncert o niepowtarzalnej atmosferze.

Po koncercie, nad którym patronat medialny sprawowały TVP3, RadioArt oraz Gazeta Myślenicka, widzowie mieli okazję – kontynuując niejako akcję z poprzedniej niedzieli - wspomóc Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Członkowie Rady Uczniowskiej Gimnazjum w Sieprawiu przy tej okazji zebrali na ten cel 256 zł.

EA