Konferencja na inaugurację

Konferencja na inaugurację
Od lewej dyrektor festiwalu Piotr Szewczyk, burmistrz Jarosław Szlachetka i radny sejmiku województwa małopolskiego Robert Bylica Fot. R. Podmokły

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem swój inauguracyjny koncert będą wprawdzie miały dopiero w piątek, ale de facto zaczęły się już 8 lipca. Tego dnia odbywały się już warsztaty rękodzieła, tańca, etno-spotkania oraz koncert muzyki świata.

W konferencji prasowej, która odbyła się na inaugurację 6. edycji festiwalu w Caffe Festiwalowym na myślenickim rynku, wzięli udział: dyrektor Międzynarodowych Spotkań z Folklorem Piotr Szewczyk, burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka oraz radny sejmiku małopolskiego Robert Bylica.

Tegoroczne Spotkania z Folklorem potrwają do 17 lipca i odbywać się będą w Myślenicach, Tarnowcu, Pcimiu i Krakowie. Na festiwalowych arenach zobaczymy zespoły z Botswany, Korei Południowej, Meksyku, Nepalu, Nowej Zelandii, Portoryko, Chińskiego Tajpej (Tajwan), Rumunii, Serbii oraz Polski.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).