Konkurs mgFoto rozstrzygnięty

Konkurs mgFoto rozstrzygnięty
otografia, która zwyciężyła w 29 edycji konkursu mgFoto - autorstwa Nedima Madena

Znamy już wyniki XXIX Edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej „mgFoto”. Tym razem temat konkursu brzmiał „Detal”. Na konkurs wpłynęło 120 fotografii od 48 autorów z 8 krajów – Polska, Słowacja, Czechy, Ukraina, Włochy, Indie, Bangladesz, Turcja.

Każdą edycję ocenia inny, nowy pakiet jurorów. Tym razem jury stanowili: Marzena Kolarz – przewodnicząca , Aneta Mudyna – reprezentant mgFoto z tytułem Artysta Fotografik Rzeczypospolitej Polskiej, Bogdan Frymorgen – dziennikarz, fotograf, przedstawiciel Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF Dariusz Kobylański – fotografuje i pisze o fotografii oraz Ana Valente – gość z zagranicy, artystka fotograf Portugalii.

Konkurs wygrała Fotografia, której autorem jest Nedim Maden z Turcji, podium uzupełnili: Barbara Prasnowska i Andrzej Kozioł. Wyróżniono także prace Iwony Nabzdyk, Marka Kosiby i Stefana Izo ze Słowacji.

Zwycięzca XXIX edycji Nedim Maden - urodził się w 1964 roku w Stambule. Rozpoczął fotografowanie jako dziecko aparatem otrzymanym jako prezent od ojca. Po długiej przerwie, związanej ze szkołami i pracą, postanowił wrócić do fotografowania, zaczynając od kursów na różnych poziomach. Najpierw zaczął udostępniać zdjęcia w grupach na Facebooku, później uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach, które przyniosły mu wiele nagród i możliwość prezentacji swoich zdjęć na zbiorowych wystawach pokonkursowych. Opisuje fotografię jako „swoją główną pasję” i „sposób na życie”.

Grupa mgFoto zaprasza do kolejnych konkursów, Obecnie trwa XXX edycja, której tematem jest „Ulica”. Swoje prace można zgłaszać na facebookowej stronie „Konkursy mgFoto” lub przesłać mailem na adres: konkursy@mgfoto.pl, podając swoje imię i nazwisko i pamiętając o limicie 3 zdjęć. Konkurs trwa do 30 czerwca 2019.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).