Koronawirus w myślenickim starostwie

Koronawirus w myślenickim starostwie

Liczba zachorowań w powiecie myślenickim wciąż rośnie. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że zakażenie wykryto niestety u myślenickich strażaków. Wcześniej, dwie dobczyckie firmy czasowo wstrzymały produkcję również z powodu wykrycia zakażenia u pracowników.

Ostatnio kolejny przypadek zakażenia stwierdzono w jednym z wydziałów Starostwa Powiatowego w Myślenicach. Jak możemy przeczytać w

komunikacie Starosty, Józefa Tomala:

- Informuję, że po stwierdzeniu w ubiegłym tygodniu zakażenia wirusem COVID-19 w jednym z wydziałów Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ulicy Kazimierza Wielkiego, podjąłem niezwłocznie działania, w trosce o bezpieczeństwo pracowników, jak i petentów naszego urzędu: natychmiast dokonano dezynfekcji pomieszczeń przy ulicy K. Wielkiego 5 oraz ulicy M. Reja 13 w Myślenicach, a wszyscy pracownicy z tych budynków, którzy mogli mieć kontakt z osobą zarażoną, zostali poddani testom na obecność koronawirusa. Informuję, że u żadnej z przebadanych osób nie potwierdzono zakażenia!

W odpowiedzi na zapytanie, jakie nasza redakcja przesłała do pana starosty, otrzymaliśmy odpowiedź, w której starosta zapewnia, że wszyscy pracownicy starostwa pracują z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i ostrożności, wyposażeni są również w środki ochrony osobistej. Dokumentacja, która wpływa do urzędu poddawana jest kwarantannie.

Marta Duszyk