Krzysztof Halek stawia na rodzinę i jej bezpieczeństwo oraz infrastrukturę drogową

Krzysztof Halek stawia na rodzinę i jej bezpieczeństwo oraz infrastrukturę drogową
Fot. Piotr Jagniewski

Rodzina i jej bezpieczeństwo oraz rozwój infrastruktury drogowej to główne filary programu wyborczego Krzysztofa Halka, kandydata na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy spotkałem się prawie z tysiącem mieszkańców, konfrontując swoje pomysły z ich opiniami i potrzebami. Staną się częścią programu wyborczego, który będzie naszym wspólnym - stworzonym przez mieszkańców i służącym mieszkańcom, bo razem możemy więcej - mówi

Na dwa miesiące przed wyborami w parku na Zarabiu odbył się briefing prasowy kandydata na burmistrza Krzysztofa Halka. W czerwcu w tym samym miejscu burmistrz Maciej Ostrowski rekomendował jego kandydaturę, a sam zainteresowany zapowiadał, że zanim rozpocznie kampanię wyborczą, zapyta mieszkańców o ich pomysły na funkcjonowanie miasta i gminy oraz przeanalizuje problemy z jakimi zmagają się na co dzień.

- W ciągu ostatnich dwóch miesięcy spotkałem się prawie z tysiącem mieszkańców, konfrontując swoje pomysły z ich opiniami i potrzebami. Były to twórcze rozmowy podczas których prosiłem o wypełnienie ankiet, które stały się skarbnicą pomysłów i staną się częścią nowego programu rozwoju dla miasta i gminy na kolejne pięć lat. Będzie to nasz wspólny program - stworzony przez mieszkańców i służący mieszkańcom - przed kamerami mówił Krzysztof Halek.

Rodzina

Zapowiedział, że głównymi filarami jego programu będzie rodzina i jej bezpieczeństwo oraz rozwój infrastruktury drogowej.

Krzysztof Halek: Rodzina to jeden z najważniejszych elementów mojego programu wyborczego. Jako mąż i zarazem ojciec dwóch synów wiem jaka to radość, ale zdaję sobie również sprawę z oczekiwań rodzin wobec rządzących, szczególnie osób czynnych zawodowo.

Mówił m.in. o braku miejsc w żłobku i potrzebie stworzenia kolejnych, aby dzieci do przyjęcia nie musiały czekać w kolejce, a także zapowiadał inwestycje w przedszkola. Zadeklarował, zbadanie możliwości pomocy osobom starszym i samotnym. Rozważa wprowadzenie przez gminę ulg dla tych, którzy nie korzystają z programów rządowych takich jak 500+ i 300+, a oprócz starszego wieku i związanych z nim dolegliwościami często zmagają się też z problemami natury ekonomicznej.

Infrastruktura drogowa

Drugim filarem programu wyborczego Krzysztofa Halka będzie infrastruktura drogowa. Jak zapowiada kandydat na burmistrza Myślenic; sieć dróg, chodników i mostów, która powstała przez ostatnie kilkanaście lat to dowód na to, jak wiele środków zostało przeznaczonych na ten cel, a mimo to mieszkańcy nadal wskazują na potrzebę jej rozbudowy.

Pieniądze na te cele ma zamiar pozyskiwać z funduszy zewnętrznych, a rozbudowę oprzeć o budżet gminy i powiatu. Według niego dobra współpraca pomiędzy tymi jednostkami samorządu jest konieczna dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

#RazemMożemyWięcej

- Dwa miesiące temu Krzysztof Halek zaprosił wszystkich mieszkańców gminy Myślenice do współpracy. W jedności jest siła i jedność buduje. Dla nas ważne jest, aby było samorządowo, aby nie było sporów. Jedność oznacza, że "Razem możemy więcej" - dodał burmistrz Maciej Ostrowski, jednocześnie prezentując hasło wyborcze, które będzie firmować obie kandydatury.

Jak się bowiem okazuje Maciej Ostrowski zgodnie z tym co zapowiadał w rozmowie z nami ("Nadal pozostanę związany z samorządem i z Gminą Myślenice") chce być obecny na lokalnej scenie politycznej, a w czekających nas 21 października wyborach będzie ubiegać się o mandat radnego powiatowego.

Maciej Ostrowski: Podjąłem decyzję, startuję do rady powiatu. Zarejestrowane zostaną dwa komitety; Komitet Wyborczy Wyborców do Gminy Myślenice i do Rady Powiatu.

Nazwy komitetów poznamy z końcem miesiąca, a pełny program obu panów w połowie września.

Kampania nabiera tempa

Oficjalnie kampania wyborcza wystartowała z chwilą w której premier wyznaczył datę wyborów i z każdym tygodniem nabiera tempa. W jej pierwszych dniach w mediach największą mobilizację widać było w obozie Prawa i Sprawiedliwości, który przedstawił kandydata na burmistrza i kandydatów na wójtów 4 gmin oraz radnych sejmiku wojewódzkiego.

W Myślenicach walkę o fotel burmistrza zapowiada Krzysztof Halek i Jarosław Szlachetka, ale w kuluarach coraz głośniej mówi się o trzecim kandydacie.

Więcej na ten temat piszemy w aktualnym wydaniu Gazety Myślenickiej

Komitety wyborcze na zawiadomienie o swoim powstaniu mają czas do 27 sierpnia i tylko zarejestrowane komitety będą mogły wystawiać kandydatów na burmistrzów, wójtów i radnych. Do 16 września (do godz. 24) należy zgłosić listę kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, powiatów, sejmików województw. Z kolei 26 września (do godz. 24) mija termin na zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)