Akcja

Kto zagra podczas Myślenickiego Festiwalu Lata?

Miasto 6 lutego 2018 Wydanie 5/2018
Kto zagra podczas Myślenickiego Festiwalu Lata?

Sławomir, Zenon Martyniuk, Sylwia Grzeszczak, Ira, czy Lady Pank? - to najczęściej wskazywani wykonawcy w prowadzonej przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice ankiecie dotyczącej potencjalnych artystów, którzy mogliby wystąpić tego lata na Zarabiu. Kto ostatecznie wystąpi na myślenickiej scenie okaże się dopiero po ogłoszeniu przetargu i podpisaniu umów z artystami

Do końca stycznia trwało głosowanie dotyczące wyboru potencjalnych artystów, którzy mogliby wystąpić podczas Myślenickiego Festiwalu Lata. Po przeanalizowaniu wyników, prowadzone są rozmowy z wykonawcami co do dostępności terminu w dniach 28-29 lipca.- Rozpoczynając ankietę informowaliśmy, że ma ona charakter poglądowy, a decydujący będzie fakt, czy wybrany wykonawca dysponuje wolnym terminem w czasie tegorocznego Myślenickiego Festiwalu Lata - mówi Marek Pajka z Wydziału Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji.

Sławomir, Zenon Martyniuk, Sylwia Grzeszczak, Ira, czy Lady Pank - to najczęściej wskazywani wykonawcy w prowadzonej przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice ankiecie. W sumie wzięło w niej udział 692 respondentów.

Kogo chcą myśleniczanie?

W głosowaniu zarówno na sobotę jak i niedzielę najczęściej wskazywany był Sławomir. W sumie na obydwa dni ten wykonawca zebrał aż 227 głosów i znacznie wyprzedził drugiego w tej klasyfikacji Zenona Martyniuka (w sumie 135 głosów). Kolejne miejsca zajęły Sylwia Grzeszczak (71 głosów), Ira (52 głosy) oraz Lady Pank (41 głosów). W dalszej kolejności znaleźli się tacy wykonawcy jak Quebonafide, Luxtorpeda, MiG, Dawid Podsiadło, Enej, czy Perfect.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ankietowanych wysłaliśmy zapytania do najczęściej wymienianych wykonawców. Jesteśmy w trakcie weryfikacji i rozmów z artystami, a następnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na organizację Myślenickiego Festiwalu Lata. Oficjalnie potwierdzić koncerty i ich główne gwiazdy będziemy mogli dopiero po ogłoszeniu wyniku przetargu i podpisaniu umów z artystami - podkreśla Marek Pajka.

Zdecydowana większość respondentów, którzy oddali głosy w ankiecie mieści się w przedziale wiekowym 18-35 lat. Szczegółowe dane na poniższej grafice.