Kuba Masłowski w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Sport 13 marca 2018 Wydanie 10/2018
Kuba Masłowski w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Nasz najbardziej utytułowany tenisista, obecnie reprezentujący barwy pierwszoligowej TTS Polonii II Bytom w parze z Karoliną Pęk z KS Bronowianka Kraków dotarł do ćwierćfinału krajowego czempionatu w grze mieszanej

Mistrzostwa Polski Seniorów odbywały się w Raszkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego po raz 86, a wzięło w nich udział 64 najlepszych zawodników kraju. Partnerka Kuby jest m.in. złotą medalistką paraolimpijską w drużynie oraz brązową medalistką w singlu z Rio de Janeiro w 2016 roku.

Karolina Pęk w parze z Jakubem Masłowskim (rozstawieni z nr 28) otarła się o medal, eliminując w drodze do ćwierćfinału m.in. faworytów rywalizacji - Paulinę Knyszewską z Pawłem Chmielem (nr 5) 3-0. W walce o medal Karolina z Kubą stoczyli fantastyczny pojedynek z późniejszymi mistrzami Polski - Julią Ślązak i Patrykiem Zatówką, przegrywając tylko 2-3. Para ostatecznie zajęła 5 miejsce.

Wychowanek UKS Zarabie Myślenice zaliczył udany występ również w grze pojedynczej. Niespodziewanie pokonał 4:3 Piotra Chodorskiego (KS Spójnia Warszawa). W drugiej rundzie uległ już 4:2 z kolejnym zawodnikiem superligi Jakubem Perkiem z UKS Warta Kostrzyn nad Odrą.

Kuba ostatnio zadebiutował także w LOTTO superlidze. W meczu Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz zastąpił kontuzjowanego Pawła Chmiela i pokazał się z dobrej strony, wygrywając pewnie 3:0 z Tomaszem Tomaszukiem dokładając swoją cegiełkę do zwycięstwa całego zespołu.