Kurowski i Szulc wicemistrzami Polski

Kurowski i Szulc wicemistrzami Polski

Grzegorz Kurowski zawodnik Myślenickiego Klubu Petanque i Karol Szulc ze Śląskiego Klubu Petanque „Carbon” zdobyli wicemistrzostwo Polski w kategorii dublety

Grzegorz wraz z Karolem w finale ulegli parze z Żywieckiego Klubu Boules, Markowi Lachowi i Szymonowi Kubiesa, wielokrotnym mistrzom Polski w tej dyscyplinie sportu.

Po pierwszym dniu zmagań z zawodów odpadło 80 zespołów po rozegraniu 7 rund eliminacyjnych. Do rundy finałowej mistrzostw zakwalifikowała się najlepsza 16, która została podzielona na cztery grupy. Duet myślenicko-katowicki wygrał 6 rund i jedną przegrał i po eliminacjach zajmował szóstą lokatę.

Drugiego dnia mistrzostw rozpoczęły się rozgrywki w grupach. Nasi zawodnicy w swojej grupie zajęli drugie miejsce i o pozostanie w walce o tytuł musieli stoczyć baraż, który zwyciężyli i przeszli dalej. W ćwierćfinale wygrali z faworytami Artem Dmytrenko (Żywiecki Klub Boules) i Rafał Kaczmarek (TS Liskowiak Lisków) 13:9. W półfinale takim samym wynikiem pokonali parę; Konrad Broniecki (TS Liskowiak Lisków) i Dominik Majda (Nyski Klub Petanque). Niestety w finale już się nie udało i nasza para przegrała 13:5.

Dla naszego zawodnika jest to drugi medal Mistrzostw Polski. W 2009 roku Grzegorz Kurowski zdobył medal brązowy z Alicją Święch, Joanną Kastelik i Arkadiuszem Możdżeniem w Mistrzostwach Polski Seniorów, choć cała drużyna oprócz niego była jeszcze juniorami.