Kurs samoobrony dla kobiet

Miasto 12 września 2018 Wydanie 32/2018
Kurs samoobrony dla kobiet

Rusza VII Edycja kursu samoobrony dla kobiet, która będzie prowadzona w systemie weekendowym w cztery kolejne soboty w dniach 15, 22, 29 września oraz 6 października w godz. 17-20:30 w sali sztuk walk przy hali na Zarabiu

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

W programie szkolenia uwzględniono między innymi: podstawy wiktymologii (czyli jak nie stać się ofiarą przestępstwa), trening pewności siebie przy spotkaniu z napastnikiem. W każdym dniu zajęć czeka na panie moc wrażeń i atrakcji przygotowanych przez instruktorów, trenerów naszych sponsorów i partnerów projektu, którym już teraz dziękujemy za współpracę.

Uczestniczką może być wyłącznie osoba pełnoletnia, wobec której brak przeciwwskazań do udziału w szkoleniu ze względu na stan zdrowia. Zajęcia odbywać się będą na macie judo, na którą wchodzimy w skarpetkach lub boso. Obowiązuje strój sportowy.

- Wszystkie dotychczasowe edycje kursów samoobrony, które organizowaliśmy do tej pory cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Liczny udział, wspaniała atmosfera, zaangażowanie kursantek w realizację projektu „Bezpiecznej Kobiety” daje nam poczucie, że to co robimy jest dla nich ważne. Wiele pań przychodziło ponownie na zajęcia, co wydaje się być słuszne bo nie sposób wszystkiego przyswoić w kilka godzin. Nie wszystkim udało się dostać na VI edycję dlatego już teraz gorąco zachęcamy do zapisywania się na ten kurs.

Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmujemy do 14 września do godz. 22:00 bez znaczenia pozostaje czy ktoś brał już udział w kursie czy też pierwszy raz chce spróbować swoich możliwości - przekonuje komendant straży miejskiej Tomasz Burkat.

Chęć udziału w kursie zgłaszać można drogą mailową na adres: sm@myslenice.pl, t.burkat@myslenice.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-22.00 pod nr telefonu 12 639 23 23, 609 600 003.