Łączy ich pasja i pamięć

Łączy ich pasja i pamięć
Memoriał Zbyszka Bobowskiego

To był serdeczny, otwarty i bardzo towarzyski człowiek z którym łatwo nawiązywało się kontakt - Zbyszka Bobowskiego wspominają myśleniczanie. Aby pamięć o nim trwała nadal, co roku spotykają się na turnieju jego imienia

Zbigniew Bobowski zmarł w 2015 roku w wieku 80 lat. Geodeta, pracownik Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, fotograf, miłośnik ziemi myślenickiej, autor publikacji „Krzyże, kapliczki, figury – indeks przydrożnych obiektów sakralnych powiatu myślenickiego”. Każdy kto znał tę postać wie, że był także zapalonym kibicem tenisa stołowego obecnym na każdym spotkaniu UKS-u Zarabie.

Swoją postacią zainspirował innych tenisistów - amatorów do zorganizowania memoriału nazwanego jego imieniem. - Zbyszek to był serdeczny, otwarty i bardzo towarzyski człowiek z którym łatwo nawiązywało się kontakt. Miałem z nim bardzo fajne relacje, mimo że dzieliło nas kilkadziesiąt lat. Nietuzinkowa postać, ten memoriał to nasza forma hołdu dla niego - mówi Kazimierz Marszałek, główny pomysłodawca turnieju.

W tym roku rakietki podczas Memoriału Zbyszka Bobowskiego skrzyżowało kilkudziesięciu zawodników, a w poszczególnych kategoriach wygrywali: kobiety: 1m. Angelika Smoleń, 2m. Pawlik Agata, 3m. Angelika Żądło; mężczyźni powyż. 50 lat: 1m. Zbigniew Karski, 2m. Janusz Hudaszek, 3m. Mirosław Filipczyk: męż. do 50 l: 1m. Zbigniew Stalmach, 2m. Piotr Baran, 3m Grzegorz Górecki. 

p.jag