LAS pod Dalinem nie zwalania tempa

Sport 28 listopada 2017 Wydanie 42/2017
LAS pod Dalinem nie zwalania tempa

Stowarzyszenie „LAS pod Dalinem”, które jest organizatorem Ligi Amatorskiej Siatkówki skupiającej amatorskie drużyny z naszego powiatu, również odpowiada za cyklicznie turnieje, które tym razem organizowane są przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, w ramach projektu Inicjatywa Lokalna

- Sam LAS, jak go w skrócie wszyscy nazywają, od początku swojego istnienia prężnie działa w środowisku siatkarskim, czego potwierdzeniem jest coraz liczniejsze zainteresowanie kibiców oraz drużyn z ościennych powiatów, a nawet Krakowa nie tylko samymi turniejami, jak i również prowadzoną z rozmachem ligą drużyn mieszanych. Zdążyliśmy przyzwyczaić miłośników siatkówki do aktywnego spędzania czasu wolnego, a tym samym popularyzację i utrzymywanie tradycji piłki siatkowej w Myślenicach – mówi Agnieszka Czepiel, reprezentująca stowarzyszenie.

W sobotę 18 listopada zorganizowany został pierwszy turniej z tego cyklu. Tym razem po obu stronach siatki stanęli panowie, a w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu zebrało się 9 drużyn z Myślenic, Pcimia, Naprawy, Mszany Dolnej oraz Krakowa. Turniej wygrała drużyna Buzdyganów pokonując w finale Lidersów. Kolejne miejsca zdobyły w kolejnosci: Lidersi, SMMK++, Drink Team, UKS Mszana Dolna, Karramba, Orły Naprawy i Salos Kraków.

W ramach projektu Inicjatywa Lokalna Stowarzyszenie LAS pod Dalinem planuje zorganizować jeszcze jeden turniej, tym razem w formule mieszanej z wymaganymi dwiema paniami na boisku. Turniej odbędzie się w połowie grudnia.