Lato na Zarabiu w nowej odsłonie? Gmina Myślenice podpisała umowę z inwestorem

Miasto 2 czerwca 2020 Wydanie 20/2020
Lato na Zarabiu w nowej odsłonie?
Gmina Myślenice podpisała umowę z inwestorem

W środę 27 maja w myślenickim magistracie odbyło się podpisanie umowy z inwestorem wyłonionym w przetargu na długoletnią dzierżawę części działki gminnej stanowiącej między innymi plażę piaszczystą na myślenickim Zarabiu.

Zgodnie z umową podpisaną przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetkę z Państwem Pauliną i Konradem Grabowskimi w ramach dzierżawy terenu wybudowany zostanie nowoczesny budynek z tarasem widokowym i infrastrukturą dedykowaną do obsługi pobliskiego terenu.

- Słoneczne dni pokazują, że Zarabie tętni życiem, a ta inwestycja ma na celu podniesienie atrakcyjności strefy rekreacyjnej naszego miasta. Nowoczesny i funkcjonalny budynek oraz sanitariaty, przebieralnia i prysznice obok jeszcze większej plaży piaszczystej stworzą strefę wypoczynku zarówno dla turystów jak i mieszkańców, a zaproponowana przez inwestorów oferta kulturalno-rozrywkowa zapewni dodatkowe atrakcje w sezonie letnim. Cieszę się, że dzierżawą tego terenu zainteresowały się osoby związane już z Myślenicami i prowadzące w tym rejonie działalność, a wykorzystane doświadczenie przełoży się na jakość proponowanych usług – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Przetarg na dzierżawę terenu przy dotychczasowej plaży piaszczystej zakładał budowę nowego budynku o funkcji gastronomicznej i rekreacyjnej, ale także zapewniającego publiczne toalety i prysznice dla osób korzystających z uroków Zarabia.

- Nasza wizja zagospodarowania terenu zakłada wybudowanie wielofunkcyjnego obiektu tworzącego wraz z terenem spójny kompleks rekreacyjny. Najistotniejszy będzie główny budynek, który w założeniu będzie pełnił funkcję baru i restauracji. W naszym koncepcie wizualnym stawiamy na nowoczesną bryłę. Woda, zalesione pagórki, piasek, niedaleko położony park z pięknymi alejkami. Wszystko to nasuwa proste skojarzenia: morze, lasy, promenada. W związku z tym chcieliśmy uzyskać klimat budynku przywołujący wspomnienia nadmorskich sopockich restauracji. Budynek właściwie będzie składać się z dwóch części: restauracyjna z kuchnią, barem i salą dla gości oraz zadaszonego tarasu – mówi Paulina Grabowska, reprezentująca dzierżawcę wyłonionego w przetargu na zagospodarowanie części działki ewidencyjnej nr 628/10 przy ulicy Parkowej.

W budynku znajdą się ogólnodostępne toalety z trzema stanowiskami damskimi, dwoma męskimi oraz jednym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, a także stanowiskiem do przewijania dzieci. Dla korzystających z plaży udostępnione zostaną trzy publiczne prysznice zamontowane na świeżym powietrzu. Jak zapowiadają inwestorzy, ich działalność opierać się będzie przede wszystkim na ogródku zewnętrznym i zagospodarowaniu przestrzeni wokół plaży nad Rabą z wykorzystaniem leżaków, parasoli, hamaków. Na obiekcie znajdą się logotypy Myślenic.

- Nowy budynek o funkcji gastronomicznej ma powstać pomiędzy ulicą Parkową a plażą piaszczystą, w terenie wyniesionym, najmniej narażonym na podtopienia przez wody powodziowe. Postanowiliśmy, iż nie należy znów inwestować w miejscu regularnie zalewanym przez rzekę Rabę. Jednocześnie uwolnimy atrakcyjny krajobrazowo teren od dotychczasowej, archaicznej zabudowy, otwierając w całości malowniczy fragment doliny Raby powyżej jazu. Przewidywane otwarcie nowego obiektu planowane jest na czerwiec 2022 roku – dodał Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.