Laureaci XI Powiatowych Zawodów Matematycznych

Laureaci XI Powiatowych Zawodów Matematycznych
Laureaci XI Powiatowych Zawodów Matematycznych

W XI Powiatowych Zawodach  Matematycznych dla uczniów gimnazjów, które odbyły się pod patronatem starosty Józefa Tomala oraz burmistrza Maciej Ostrowskiego wzięło udział 99 uczniów z 16 gimnazjów

- Z roku na rok w zawodach bierze udział coraz więcej młodzieży, zmagającej się z trudnymi, a zarazem pasjonującymi zadaniami matematycznymi. W tym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału także młodzież spoza powiatu myślenickiego. W zawodach, oprócz gimnazjalistów  z naszego powiatu, wzięli udział także uczniowie z Izdebnika, Skawiny i Mszany Dolnej – podkreślił dyrektor Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, Jerzy Cachel, pomysłodawca i główny organizator zawodów.

- Tegoroczna edycja zawodów rozegrana została w  listopadzie w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach. Cieszę się, że ten konkurs już od 11 lat przyciąga wielu uczniów, którzy pasjonują się matematyką. Serdecznie dziękuję dyrektorowi Zespołu Szkół za organizację tego przedsięwzięcia, a  rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowaniu uczniów do zmagań konkursowych. Wam drodzy laureaci gratuluję sukcesów i w przyszłości zachęcam do wyboru szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez powiat  – powiedział wicestarosta Tomasz Suś.

Laureatami tegorocznych zawodów zostali: Krzysztof Michalik i Jakub Podmokły z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach, którzy zajęli ex aequo pierwsze miejsce zdobywając maksymalną ilość punktów. II miejsce zajęli: Zbigniew Urban z Gimnazjum nr 3 w Myślenicach oraz Agata Dmytrzyk z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach , a III miejsce przypadło Antoniemu Buczkowi z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Czwarte miejsce zajęli: Dawid Bucki (Gimnazjum w Skawinie), Mateusz Kamyczura (Gimnazjum w Sułkowicach), Karol Jarząbek (Gimnazjum nr 1 w Myślenicach, Agnieszka Seremet (Gimnazjum w Tokarni), Dawid Szymoniak (Gimnazjum w Trzemeśni) i Michał Grzybek (Gimnazjum w Sieprawiu).

Podczas uroczystego spotkania w starostwie, zwycięzcy zawodów odebrali cenne nagrody i dyplomy ufundowane przez starostwo oraz Zespół Szkół w Myślenicach. Nagrody wręczyli: wicestarosta myślenicki Tomasz Suś, naczelnik Wydziału Edukacji UMiG Myślenice Aleksandra Mistarz  i dyrektor Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego Jerzy Cachel.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie szkoły: www.sredniawski.pl

WSPIFE