Laury recytacji przyznane

Laury recytacji przyznane

Ponad 250 uczestników wzięło udział w tegorocznej edycji Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego o „Myślenicki Laur Recytacji”. Tegoroczne zmagania konkursowe zostały zrealizowane we współpracy z Akademią Sztuk Teatralnych w Krakowie i poprzedzone były cyklem warsztatów i konsultacji zrealizowanych przez pedagogów i studentów AST Kraków

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, czego dowodzi liczba zgłoszonych uczestników. W tym roku organizatorzy konkursu potraktowali działanie w sposób kompleksowy realizując także warsztaty metodyczne dla nauczycieli, warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży oraz indywidualne konsultacje recytatorskie. Wszystko w oparciu o pedagogów i studentów Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Do Myślenic przyjechało w sumie 15 pedagogów i studentów.

- Cieszę się, że udało nam się zrealizować tak szerokie działanie. Konkurs trwał od marca do kwietnia na różnych etapach. Ośrodek cały czas wspierał zarówno uczestników jak i nauczycieli oferując różne formy dokształcania. W przyszłym roku planujemy podobny cykl adresowany do nauczycieli i uczniów poszerzony o kolejne zajęcia warsztatowe - wyjaśnia Piotr Szewczyk, zastępca dyrektora MOKiS.

Jurorzy konkursu nagrodziło w sumie 37 uczestników. Do najlepszych recytatorów trafiły nagrody o łącznej wartości ponad 3 000 zł, które ufundowało Miasto i Gmina Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Adepci aktorstwa i recytacji zyskali duże uznanie jurorów, którzy ich zaangażowanie oceniają na bardzo wysokim poziomie.

- Jest to taki ruch społeczny, który bardzo zadowala. Rozwija bardzo młodzież, zainteresowanie literaturą, jak również sztukę mówienia. Chciałbym wyrazić ogromny aplauz i sentyment do tego rodzajów konkursów, ponieważ sam się z nich wywodzę. Byłem uczestnikiem takich konkurów i stąd zrodziła się moja wola bycia aktorem - wyjaśnia dr Zygmunt Józefczak, pedagog Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Uroczyste wręczenie nagród połączone z pokazem teatralnym studentów Akademii Sztuk Teatralnych odbyło się 28 maja w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Nagrodzeni pierwszymi miejscami recytatorzy zaprezentowali przed blisko 100 osobową publicznością swoje wiersze. Kolejna okazja, aby ich usłyszeć, tym razem z laureatami zrealizowanych w tym roku konkursów i przeglądów artystycznych, będzie 22 czerwca o godz. 18 w ramach Koncertu Kultury Lokalnej „Nasi 2018”. Oczywiście w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.