Festiwal lata

Lekcja historii… w urzędzie

Lekcja historii… w urzędzie

Dzieci z myślenickich przedszkoli nr 3, 5, 8 odwiedziły Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach. W ramach 100-lecia odzyskania niepodległości miały możliwość porozmawiania z burmistrzem Maciejem Ostrowskim o swoim mieście i jego nie tylko najnowszej historii

Ciekawość sześciolatków wzbudziła dekoracja sali obrad rady miejskiej, która związana jest z herbem i legendą naszej miejscowości. Burmistrz po krótkim wprowadzeniu dzieci w historię miasta odpowiadał na zadawane przez małych mieszkańców pytania, które dotyczyły między innymi: czy praca burmistrza jest trudna? czy wszystkie sprawy miasta i jego mieszkańców zawsze są rozwiązane? jaką najweselszą sprawę którą miał do załatwienia? z jakimi sprawami przychodzą do burmistrza mieszkańcy miasta? czy burmistrz w swojej pracy ma pomocników? czy jakie sprawy można załatwić w urzędzie?

Dzieci zwiedziły salę obsługi klienta, Urząd Stanu Cywilnego, pomieszczenia wydawania dowodów osobistych. Wszystko budziło ich ciekawość i bardzo im się podobało. Zapytane przez burmistrza czy chciałyby pracować w urzędzie miasta wszystkie zgłosiły taką gotowość.