Letni turniej petanque na bulodromie

Miasto 21 sierpnia 2018 Wydanie 29/2018
Letni turniej petanque na bulodromie

Podczas Festiwalu Lata, Myślenicki Klub Petanque zorganizował 3 turnieje. Na starcie pojawiły się drużyny z naszego lokalnego klubu, jak również z Krakowa, Katowic, Żywca, Dębicy, Tarnowa, Gdańska a nawet z Ukrainy

Pierwszego dnia w turnieju wzięło udział 11 tripletów, natomiast w niedzielę 14 dubletów. W sobotnich zawodach zespołów trzyosobowych każda z drużyn rozegrała 5. meczy, które stanowiły fazę eliminacyjną. Następnie najlepsza „czwórka” awansowała do play-off-ów. Po walce w półfinałach, mecz o 3 miejsce rozegrał triplet w składzie: Dominika Sak, Mateusz Kurowski i Patrycja Gębska. Naprzeciw nim do walki stanęli Dawid Balinka, Aleksandra Obajtek i Franciszek Giżycki, i to właśnie oni zdobyli miejsce na podium. W tym samym czasie toczył się mecz finałowy, którym wzięły udział drużyny Łukasza Święcha z Myślenickiego Klubu Petanque (skład: Łukasz Święch, Mariusz Kasperek, Sebastian Domanus) oraz Macieja Żłobińskiego z Katowic (skład: Maciej Żłobiński, Renata Staroniewicz, Andrzej Munikowski). Ostatecznie zwycięstwo wywalczyli nyśleniczanie po bardzo wyrównanej grze.

O 22.00 w sobotę 11 śmiałków podjęło zmagania w nocnym turnieju singli, które skończyły się kilka minut po drugiej. Wygrał Jakub Grzybowski (Żywiec), przed Arturem Martynowem (Dębica) a na trzecim miejscu reprezentant gospodarzy Grzegorz Kurowski.

Drugi dzień rozpoczął się również częścią eliminacyjną, jednakże do fazy pucharowej awansowało 8 zespołów. Po kolejnych meczach dotarliśmy do półfinałów, w których dalsza walka o miejsca na podium należała tylko do zespołów z Myślenickiego Klubu Petanque. W pierwszym półfinale zagrali: Filip Szlachetka z Łukaszem Święchem przeciwko Alicji Święch i Grzegorzowi Kurowskiemu, natomiast w drugim: Dawid Balinka z Aleksandrą Obajtek oraz Sebastian Domanus z Mariuszem Kasperkiem. Po bratobójczych meczach przyszła kolej na finał, w którym znalazły się drużyny Grzegorza Kurowskiego i Sebastiana Domanusa. Ten ostatni mecz w całym turnieju wygrali Alicja Święch i Grzegorz Kurowski, natomiast walkę o 3 miejsce zakończyła się zwycięstwem Aleksandry Obajtek i Dawida Balinki.

Alicja Święch