Letnie Zajęcia Twórcze

Kultura 23 czerwca 2020 Wydanie 23/2020
Letnie Zajęcia Twórcze

Letnie Zajęcia Twórcze. Lipiec 2020 w MOKiS

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miasto i Gmina Myślenice serdecznie zapraszają na letnie zajęcia stacjonarne w MOKiS. W specjalnej ofercie wakacyjnej przygotowano propozycje sportowe, rekreacyjne i artystyczne dla dzieci z terenu Gminy Myślenice w wieku od 6 do 13 roku życia. Organizatorzy zapewniają całodzienną opiekę nad dziećmi oraz program zajęć dostosowany do możliwości wiekowych. Wśród propozycji znajdują się m.in. zajęcia pływackie, teatralne, muzyczne, ceramiczne i animacyjne. Zapisy możliwe od poniedziałku 22 czerwca. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.mokis.myslenice.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Fakultatywnie dostępne odpłatnie wyżywianie.

W odpowiedzi na potrzeby rodziców

Całodzienne zajęcia wakacyjne, to odpowiedź Ośrodka Kultury i Sportu oraz Gminy Myślenice na potrzeby rodziców związane ze sprawowaniem opieki nad dziećmi w czasie, gdy oni sami są w pracy. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w okresie wakacji, gdzie wiele wyjazdów, kolonii i letnisk zostało odwołanych. By sprostać tym oczekiwaniom MOKiS Myślenice włączył do ofert całodzienne zajęcia.

W lipcu 4 turnusy dla dzieci z Gminy Myślenice

W miesiącu lipcu przewidziano 4 tygodniowe turnusy. Każdy dla dwóch grup wiekowych: 6-9 lat i 10-13 lat. Uczestnik zajęć może zapisać się wyłącznie na jeden turnus, tak, by z oferty skorzystało jak najwięcej osób.

Podział tygodniowy turnusów:

Turnus 1: 6-10 lipca 2020 r.

Turnus 2: 13-17 lipca 2020 r.

Turnus 3: 20-24 lipca 2020 r.

Turnus 4: 27-31 lipca 2020 r.

Co? Gdzie? I kiedy?

Zajęcia ruchowe, twórcze i profilaktyczne odbywać się będą w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, na Krytej Pływalni Aquarius oraz w Kinie Muza w Myślenicach. Całodzienne aktywności trwać będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. Zajęcia podzielone będą na bloki tematyczne, a ich uczestnicy będą pod stałą opieką instruktorów. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Fakultatywnie można wykupić żywienia dla dziecka (dwudaniowy obiad).

Zapisy na wakacyjne zajęcia

Zapisy na Letnie Zajęcia Twórcze w MOKiS w miesiącu lipcu 2020 rozpoczną się w poniedziałek 22 czerwca 2020 i potrwają do piątku 26 czerwca do godz. 14.00. W poniedziałek 29 czerwca rodzice zakwalifikowanych dzieci zostaną poinformowani. Karty zgłoszeniowe należy przesyłać mailowo na adres: mokis@myslenice.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Karty wraz z zasadami udziału w zajęciach dostępne są na stronie: www.mokis.myslenice.pl

Debata: czy polska szkoła zdaje egzamin życia? #ZaBurtąPytań

Debata online: Czy polska szkoła zdaje egzamin życia? 25 czerwca 2020 r. (czwartek), godz. 18.00

Transmisja online na kanale YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Podczas transmisji, jak zawsze, będzie można zadawać pytania! Zapraszamy! #ZaBurtąPytań to cykl społeczno-kulturalnych spotkań w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu prowadzonych przez dziennikarza i blogera Adriana Burtana. Podczas dyskusji poruszane są ważne i kontrowersyjne tematy społeczne. W najbliższy czwartek o polskiej szkole i jej skuteczności w wychowywaniu kolejnych pokoleń porozmawiamy z Zytą Czechowską, Nauczycielem Roku 2019 i pasjonatką nowoczesnych technologii. Zapraszamy!