Łętocha i Kaleta na pudle

Łętocha i Kaleta na pudle

Urszula Łętocha i Weronika Kaleta z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany stanęły na trzecim miejscu podium podczas kolejnego cyklu Slavic Cup, który odbywał się na Kubalonce

Weronika zajęła w sobotę trzecie miejsce w biegu sprinterskim techniką klasyczną, a dzień później Urszula powtórzyła jej wynik na 10 kilometrów stylem łyżwowym. W obu konkurencjach najlepsza okazała się Eliza Rucka, która w końcówce sezonu nie ma sobie równych.

W sprincie Rucka wygrała z czasem 1.3:58,49 i wyprzedziła o ponad 20 sekund drugą Justynę Stefaniuk, Weronika do niej straciła niecałe dwie sekundy. Podobnie było na 10-kilometrowej trasie: Elizie zajęło to 26:28,3 sekundy i nad drugą Agatą Warło zyskała 24,3 sekundy przewagi, a Urszula Łętocha przekroczyła metę z czasem 29:02,5.

Ulę jednak trzeba usprawiedliwić, bo dzień wcześniej startowała w biegu na 50km stylem klasycznym (głównym dystansie Biegu Piastów), gdzie zajęła bardzo dobre 6 miejsce z czasem 02:52:47 sekundy i była drugą Polką (5m. zajęła Emilia Romanowicz).

Bieg Piastów to największy polski bieg narciarski, należący do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Rozgrywany od 1976 roku na pięknych, naturalnych trasach w Górach Izerskich na Dolnym Śląsku, ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Sekretarz redakcji. Niezbędny w funkcjonowaniu tygodnika. Od lat związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał od poezji publikując w ramach Grupy Literackiej "Tilia" (HISTORIA, KULTURA, SPORT)