LKS Wiśniowa-Osieczany - NAJLEPSZY KLUB W POLSCE

- Cztery złote i dwa srebrne medale zdobyte przez nasze zawodniczki świadczą o tym, że LKS Wiśniowa-Osieczany jest najmocniejszym klubem w kobiecych biegach narciarskich w Polsce - mówi trener Bogdan Łętocha. Nie można się z tymi słowami nie zgodzić, patrząc na historyczne osiągnięcie  w seniorskich mistrzostwach kraju

Nasze narciarki zdominowały rywalizację na trasach w Jakuszycach, wygrywając wszystkie biegi z wyjątkiem jednego, w którym wyższość naszej mistrzyni Justyny Kowalczyk musiała uznać Sylwia Jaśkowiec. Przypomnijmy: przed zamknięciem poprzedniego numeru Sylwia Jaśkowiec i Ula Łętocha zwyciężyły w team sprincie stylem klasycznym; Sylwia triumfowała także w sprincie stylem dowolnym, a drugie miejsce zajęła Ula, która z kolei dzień później zwyciężyła w biegu na 15 km stylem dowolnym. Jak się okazało to nie były jeszcze wszystkie medale.

Sylwia Jaśkowiec dołożyła jeszcze srebrny na 5 kilometrów stylem klasycznym, ulegając tylko Justynie Kowalczyk. Urszula Łętocha zajęła w tym biegu piąte miejsce. - Bardzo cieszy drugie miejsce Sylwii, która nie była pewna jak wypadnie po kontuzji, a uległa tylko naszej mistrzyni. Ula również spisała się znakomicie - dwa dni wcześniej wygrała bieg na 15 km i zmęczenie dało już znać o sobie - komentuje trener Anna Bubula.  Ula była jedyną zawodniczką podczas  mistrzostw kraju, która wystartowała w ciągu 6 dni we wszystkich 5 biegach - łącznie przebiegła 35 kilometrów; świadczy to o znakomitym przygotowaniu  naszej młodej zawodniczki, która aspiruje do startów w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Lahti - wtóruje trener Bogdan Łętocha.

Na zakończenie mistrzostwo zdobyła sztafeta klubowa LKS Wiśniowa – Osieczany w składzie: Sylwia Jaśkowiec, Urszula Łętocha i juniorki: Weronika Kaleta i Iwona Piekarz sięgnęła po kolejny złoty medal w biegu 4 x 5 km.  Przed biegiem byliśmy faworytami mając w składzie dwie reprezentantki Polski i dwie czołowe polskie juniorki, które dwa tygodnie wcześniej zdobywały złote medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bieg trwał około godziny, różne rzeczy mogły się przytrafić na trasie, ale wszystko poszło zgodnie z planem i nasza sztafeta bezapelacyjnie udowodniła swój prymat w kraju - relacjonuje trener Łętocha.

Nasi trenerzy zgodnie podkreślają, że był to historyczny występ LKS Wiśniowa-Osieczany i największa zdobycz medalowa dotychczas. Wysoka dyspozycja i doskonała forma Sylwii Jaśkowiec nie była dla nich zaskoczeniem, mieli bowiem świadomość dobrze przepracowanych kilku miesięcy po jesiennej kontuzji  zawodniczki. Trenerów bardzo cieszy, że Urszula zwyciężyła na 15 km pokonując całą seniorską czołówkę Polski. Dla porządku należy również dodać, że Ula swoimi startami w seniorskiej rywalizacji, zdobyła także za te wyścigi trzy tytuły Młodzieżowej Mistrzyni Polski.

- Cieszy mnie każdy zdobyty medal, ale wyścig na 5 km i porażka tylko z Justyną cieszy szczególnie, bowiem to dowód dobrze przepracowanego okresu rekonwalescencji i powolnego powrotu do formy. Szkoda, że to już koniec sezonu, bo mam prawdziwy głód startów - podkreślała Sylwia.

- To były wyczerpujące mistrzostwa - dodała Urszula Łętocha. - Mój organizm jednak podołał wyzwaniu i mimo 5 biegów w ciągu 6 dni wystarczyło mi sił. Najbardziej zadowolona jestem ze złota na 15 km, gdzie dla mnie to już był 3 bieg, a pokonałam świeże zawodniczki, które startowały dopiero w swojej pierwszej, koronnej konkurencji - dodaje.