Luboń nie zwalnia tempa

Sport 2 października 2018 Wydanie 35/2018

Powoli dobiega końca sezon kolarski, ale zawodnicy KS Luboń Skomielna Biała nie zwalniają tempa. W Jeleniej Górze, gdzie odbyły się najbardziej prestiżowe zawody kolarstwa górskiego w Polsce nie mogło ich zabraknąć

W sobotę miało miejsce Jelenia Góra MTB Trophy kategorii HC, a więc pierwszej po Pucharze Świata kategorii wyścigów MTB Międzynarodowej Unii Kolarskiej, natomiast w niedzielę UCI Marathon Series z najwyższą klasą maratonów na świecie. Na starcie stanęła cała krajowa czołówka oraz wielu mocnych zawodników z zagranicy z medalistami Mistrzostw Świata i Europy. W tym doborowym gronie, na bardzo trudnej technicznie ale zarazem widowiskowej trasie, znakomicie spisali się nasi kolarze.

W sobotę w klasyfikacji drużynowej (do której liczą się wyniki 5 najlepszych zawodników z klubu) KS Luboń Skomielna Biała zajął doskonałe 3 miejsce za ekipą WKK Warszawa oraz czeską Astra Sokol, wyprzedzając minimalnie holenderską ekipę CST.

Na ten wynik złożyły się indywidualne osiągnięcia: 2m. Agnieszki Tylka, 10m. Sabiny Wierzyckiej (juniorki młodsze), 5m. Mai Latawiec, 6m. Julity Fira (juniorki), 9m. Macieja Biedronczyka (junior), 9m. Kingi Żur (młodziczka). Warto zaznaczyć, iż jest to już trzecie podium klubu ze Skomielnej w tegorocznym Pucharze Polski (po Pcimiu i Głuchołazach) ale tym razem jest ono wyjątkowe ze względu na międzynarodową silną konkurencję.

Na niedzielnej trasie maratonu UCI Tomasz Bal na 80 km zajął doskonałe 15 miejsce.