Ludowe tańce i ozdoby

Ludowe tańce i ozdoby

Tomek Pawlak ma niezliczoną ilość swoich muzycznych wcieleń, a podczas ostatniego koncertu zamienił skrzypce na znacznie większy instrument strunowy i jako kontrabasista razem z muzykami z Kliszczaków wystąpił z muzycznym projektem „Folkowe granie”

Występ odbył się w sali lustrzanej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Folkowe granie okazało się być jednak czymś znacznie więcej niż zwykły koncert, bo przy takiej muzyce nogi same rwą się do tańca czemu dała wyraz również licznie zgromadzona publiczność. Folkowe popołudnie to była nie tylko zabawa, ale i okazja do uhonorowania ludowych twórców z terenu naszego powiatu w konkursie na tradycyjne ozdoby z bibuły i słomy.

Do konkursu zgłoszono 108 ozdób bibułkowych, w tym 11 „pająków” i 1 podłaźnik. Jury w składzie: Małgorzata Anita Werner, Paulina Sorocka i Barbara Kmiecik brało pod uwagę zgodność wykonanych ozdób z tradycją i techniką regionu oraz walory artystyczne i estetyczne.

Po obejrzeniu zgłoszonych prac jury postanowiło przyznać następujące nagrody: w kategorii „pająki” – I nagroda - Jerzy Chlipała, Bożena Hanula, II nagroda - Józefa Pietrzak w kategorii ozdoby bibułkowe – I nagroda – Monika Polania II nagroda – Ilona Konarska, Natalia Konarska, Barbara Świątecka III nagroda – Kornelia Działek, Cecylia Pitek, Wioletta, Szczepanik – Przytuła, wyróżnienie – Janina Irzyk.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).