Maciej Ostrowski burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice

Maciej Ostrowski burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice
Maciej Ostrowski burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice

Według wstępnych i nieoficjalnych wyników wyborów samorządowych na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Myślenice w kadencji 2014-2018 wybraliśmy Macieja Ostrowskiego, który zdobył 55,3% głosów. Dotychczasowy burmistrz wprowadził do rady gminy 12 z 21 radnych

Kiedy w niedzielę 16 listopada o godz. 21 zamknięto lokale wyborcze, wszystkie oczy skierowane zostały na Państwową Komisję Wyborczą. Ta od początku miała problemy z systemem liczącym głosy, które przełożyły się na prezentację wyników wyborów samorządowych w całym kraju. W chwili oddania gazety do druku (poniedziałek 17 listopada) podczas konferencji prasowej przewodniczący PKW zapowiedział, że w tym dniu komisja nie poda wyników głosowania.

Prezentowane przez nas wyniki pochodzą z Gminnej Komisji Wyborczej, są oficjalne i w momencie, kiedy Gazeta trafi do kiosków i Waszych rąk, na pewno nie ulegną zmianie. Zgodnie z nimi burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice został Maciej Ostrowski pokonując Jarosława Szlachetkę stosunkiem 9696 głosów (55,3%) do 7827 głosów (44,7%). Maciej Ostrowski wygrał w Myślenicach, Bęczarce, Bysinie, Jasienicy, Borzęcie, Polance, Drogini, Osieczanach, Porębie, Trzemeśni, Zasani, Łękach, natomiast Jarosław Szlachetka w Jaworniku, Głogoczowie, Krzyszkowicach i Zawadzie.

Udało nam się dotrzeć również do wyników wyborów do Rady Miejskiej w gminie Myślenice. Z Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Ostrowskiego na krzesłach radnych zasiądzie 12 kandydatów startujących z ramienia burmistrza, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 7 mandatów, natomiast PSL i KWW „Bęczarka Razem” po jednym.

Radnych wybieraliśmy w 21 okręgach, a do Rady dostawał się kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów. W Radzie Miejskiej zasiądzie 21 radnych, po jednym z każdego okręgu. Dziewięciu z nich pochodzić będzie z samych Myślenic, a pozostałych 12 z Bęczarki-Bysiny, Borzęty, Jasienicy, Jawornika, Głogoczowa, Krzyszkowic, Polanki, Zawady, Drogini-Łęk, Osieczan, Poręby-Zasani i Trzemeśni. Oto oni: * KWW Macieja Ostrowskiego: Bogusław Podmokły, Maciej Górka, Józef Błachut, Kamil Ostrowski, Adam Styczeń, Czesław Bisztyga, Stanisław Szczepan Cichoń, Eleonora Lejda-Kuklewicz, Agnieszka Węgrzyn, Jerzy Cachel, Tomasz Wójtowicz, Kazimierz Dąbrowski; *KWW Prawo i Sprawiedliwość: Mateusz Suder, Wacław Szczotkowski, Mirosław Fita, Robert Pitala, Piotr Sikora, Stanisław Topa, Jacek Dąbrowski; * KW PSL: Aleksander Kowal; *KWW „Bęczarka Razem”: Izabela Kutrzeba.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)