Magiczny fotel

Rodzina Łatów (na którą składają się rodzice i czworo dzieci) pewnego dnia kupiła w sklepie z antykami fotel, zegar z kukułką oraz staroświecki domek dla lalek. Zwykły, stary fotel prędko pokazał swe przedziwne właściwości

Dwuletnia Anusia podczas zabawy odkryła, że jeśli siedzi się na nim w określony sposób w chwili, gdy kukułka w starym zegarze sygnalizuje pełną godzinę - to mebel przenosi do tajemniczego domu z sympatycznymi mieszkańcami - panią Jagodą, jej bliźniakami - Figą i Makiem oraz ogrodnikiem Fabianem. Dzieci podczas zimowych ferii wiele razy podróżowały do tego innego świata. Zaprzyjaźniły się z mieszkańcami, przeżyły wiele przygód - dzięki temu nie nudziły się podczas kiepskiej pogody.

Co najważniejsze, był to czas, gdy pracowały nad swoim zachowaniem, nauczyły się czegoś ważnego. Na przykład, że warto się dzielić - nawet jeśli akt ten związany jest z prawdziwymi wyrzeczeniami.

Frania przekonała się, że mimo iż bardzo wszystkiego się boi - jest w stanie pokonać swój strach - zwłaszcza jeśli dzięki temu może zrobić coś dobrego, pomóc przyjaciołom.

Książka pełna humoru, ciepła. Autorka podkreśla takie wartości jak rodzina, więzy międzyludzkie, wzajemna pomoc. A wszystko to podane w bardzo atrakcyjnej formie - akcja toczy się wartko, momentami jest dość strasznie (ale przecież młodzi czytelnicy na ogół to lubią!), wątki fantastyczne przeplatają się z realistycznymi i niejeden raz Katarzynie Borys udaje się nas zaskoczyć.

Biblioteka Inspiracji - portal o wyjątkowych książkach dla dzieci także na facebooku

 

Hanna Pietrzak-Trzcińska Hanna Pietrzak-Trzcińska Autor artykułu

Współtwórca Biblioteki Inspiracji. Z wykształcenia pedagog kulturalno-oświatowy oraz absolwentka studiów podyplomowych Marketing w sieci. Podkradam lektury starszemu synowi z półki, z młodszym celebruję wspólne czytanie.