Małopolski Wyścig Górski

Małopolski Wyścig Górski
Start do pierwszego etapu Myślenice – Wieliczka Fot. fot. M. Stoszek

Liczący 120 km, I etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego, rozpoczął się startem z myślenickiego rynku w piątek 14 czerwca w samo południe.

Po starcie w Myślenicach, kolarze przemierzali pagórkowate tereny Pogórza Wielickiego i okolic, by finiszować już w samej Wieliczce. Start kolarzy poprzedziła dekoracja czwartkowych zwycięzców Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które było preludium do prawdziwego ścigania na trasie.

Kolarstwo w Myślenicach jest bardzo lubianym i popularnym sportem, uprawianym przez wielu mieszkańców. W latach siedemdziesiątych przez Myślenice wiodła, między innymi, trasa kultowego już dzisiaj Wyścigu Pokoju. Dlatego też cieszy powrót tego pięknego sportu na myślenicki rynek i to od razu w tak prestiżowej odsłonie.

Małopolski Wyścig Górski to dopiero przedsmak tego, co czeka nas pod koniec sierpnia. Wtedy to na rynek zawita kolarska liga mistrzów czyli Tour de Pologne, na który już dziś zapraszamy sympatyków kolarstwa nie tylko z Myślenic.

 

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Prezes myślenickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Od września 2019 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.