Akcja

Mały Jezus narodził się w… przedszkolu

Edukacja 23 stycznia 2018 Wydanie 3/2018
Mały Jezus narodził się w… przedszkolu

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Myślenicach kładzie szczególny nacisk na podtrzymywanie polskich tradycji, w tym również tych świątecznych. Dlatego po feriach świątecznych z wielkim zaangażowaniem jego podopieczni przystąpili do prób związanych z przedstawieniem jasełek pt. „Bóg się rodzi”

Nad całością przedsięwzięcia czuwały nauczycielki: Lidia Burtan, którą wspierały Katarzyna Ćwierz i Kamila Hodurek-Kiebzak. 17 stycznia sala w Domu Parafialnym wypełniła się licznie przybyłymi rodzicami, rodzeństwem, dziadkami oraz gośćmi.

Pierwsze na scenie pojawiły się Tygrysy. To oni oznajmili całemu światu, iż w stajence mały Jezus się narodził. Ich popisowym elementem był taniec wraz ze śpiewem z wykorzystaniem instrumentów i białych szarf „Narodził się Pan”. Następnie do żłóbka przybyła grupa Biedronek - czyli „Górale”, którzy głośno zaśpiewały kolędy i dynamicznie zatańczyli taniec „Chojka”. Po ich występie na scenę wszedł orszak karawany prowadzony przez Trzech Króli - czyli dzieci z oddziału Motyle. Monarchowie złożyli dzieciątku dary, zaśpiewały kolędy i zatańczyły taniec „Ziemio chwal swego Pana”. Po ich występie żwawym krokiem weszli krakowiacy z grupy Żabki. W ich wykonaniu usłyszeliśmy instrumentację kolędy „Światłość” oraz „Przychodzimy do stajenki”. Kolejną grupą, która pojawiła się na scenie były „Misie”. Weszli na scenę w eleganckich strojach śpiewając „Gwiazdeczkę”.

Ciepłymi brawami wszyscy powitali najmłodszą grupę „Krasnali”, która zaśpiewała pastorałkę „Jak to zrozumieć” i wspólnie z aniołami „Niech będzie pochwalony”. Na koniec z żywiołowym rock`n`rollem wskoczyła grupa dzieci z oddziału „Pszczółki”. Szczególnym wyróżnieniem występów były na pewno stroje. Dzieci prezentowały się w nich wprost bajecznie. Trzeba podkreślić, że krakowianki występowały w strojach krakowskich, które to gorsety wyszywała Renata Leśniak.

Na zakończenie występu wszystkie dzieci pokazały się na scenie. Dyrektor podziękowała dzieciom za wspaniałe przedstawienie, natomiast pracownikom za pomoc w zorganizowaniu tak wielkiej imprezy.

G.M.