Marcin Sturgulewski Mistrzem Europy

Marcin Sturgulewski Mistrzem Europy

Na swoim koncie ma już blisko kilkaset medali, a w swojej dyscyplinie jest niekwestionowanym mistrzem. Teraz swoją pasją chce zarażać innych, dlatego założył własną akademię karate. Dwa medale Mistrzostw Europy Open IKO i Pucharu Europy IKO, to ostatnie jego zdobycze

Marcina Sturgulewski z Myślenickiej Akademii Karate Byakko zdobył w Bukareszcie złoty medal w team kata wspólnie z Kamilą Krzak i Maciejem Tercjakiem oraz indywidualnie trzecie miejsce w kata. Puchar Europy połączony był z mistrzostwami starego globu bez podziału na kategorie wagowe. Podczas 2 dni rywalizowało ze sobą ponad pół tysiąca zawodników z ponad 15 państw.

- Indywidualnie, w grupie 16 seniorów zająłem 3 miejsce. Później przyszła kolej na start drużynowy, w którym wraz z Maciejem i Kamilą nie mieliśmy sobie równych i na podium stanęliśmy przed ekipami Węgier i Rosji - relacjonuje Marcin. - Ten rok jest dla mnie wyjątkowy. Przed wakacjami zdobyłem 4. miejsce w prestiżowym turnieju rozgrywanym w Tokio oraz wicemistrzostwo Europy w Lyonie. A teraz spełniło się moje marzenie i powstała akademia - dodaje.

Marcin uczęszczał do Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej z myślą o założeniu własnej. Karate to jego życiowa pasja, dla której poświęcił się całkowicie i nie wyobraża sobie, żeby zdobytej przez te lata wiedzy nie przekazywać dalej. - Nauka nowych adeptów sztuk walki to dla mnie ogromna frajda, radość i satysfakcja. Uwielbiam patrzeć jak moi uczniowie z treningu na trening czynią duże postępy - podkreśla.

Swoją przygodę z Karate Kyokushin rozpoczął w wieku 5 lat, czyli trenuje już od 19 lat. Posiada czarny pas, czyli stopień mistrzowski 1 dan. Jest dwukrotnym Mistrzem Polski oraz Wicemistrz Europy. Oprócz tego jest też certyfikowanym dietetykiem oraz pasjonuje się różnymi dyscyplinami sportu, a przede wszystkim crossfitem, snowboardem, windsurfingiem, biegami przeszkodowymi i różnymi sztukami walki. Marcin jest niezwykle aktywnym sportowcem, startował już w około 100 turniejach, z których przywiózł ponad 90 medali.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Sekretarz redakcji. Niezbędny w funkcjonowaniu tygodnika. Od lat związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał od poezji publikując w ramach Grupy Literackiej "Tilia" (HISTORIA, KULTURA, SPORT)