Marek Kosakowski wygrywa GP Myślenice

Sport 10 lipca 2018 Wydanie 24/2018
Marek Kosakowski wygrywa GP Myślenice

Drugi Turniej Tenisa Mężczyzn Myślenice w kategorii open rozgrywany w ramach Grand Prix Myślenice 2018 wygrał Marek Kosakowski

Turniej panów zgromadził na kortach w Myślenicach czternastu zawodników z Myślenic, Krakowa, Lanckorony, Zawady, Sieprawia i Mszay Dolnej. W finale po emocjonującym i zmiennym wynikowo meczu Marek Kosakowski pokonał Michała Żuławińskiego 7:6, 2:6, 6:4. W półfinale Kosakowski ograł Marka Dziekana, natomiast Żuławiński ograł sieprawianina Krzysztofa Durasiewicza. W turnieju pocieszenia zwyciężył Piotr Zięba.

W tym sezonie rozegrane zostały już dwa turnieje dla panów po „pięćdziesiątce”, w których ogólnie wzięło udział trzynastu zwolenników przebijania przez siatkę zieloną piłeczką. Pierwszy z turniejów wygrał Jan Ambroży, który (nie specjalnie) ale przyjechał na turniej z USA. Pokonał on w finale Zdzisława Profica 6:0, 6:1. Natomiast drugi turniej „plus 50” trochę niespodziewanie wygrał Krzysztof Święch, ogrywając starego kortowego wygę Macieja Kozieła 2:6, 6:3, 10:7.

Piotr Zięba