Marek Łatas, prezes Stowarzyszenia Miłośników Siatkówki Dalin Myślenice

Marek Łatas,
prezes Stowarzyszenia Miłośników Siatkówki Dalin Myślenice

– W jakiej kondycji jest obecnie nasze Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki (SMS) Dalin Myślenice?

– SMS Dalin Myślenice jest w dobrej kondycji. Wprawdzie dotacja z Miasta w tym roku jest trochę mniejsza, ale przedłużyliśmy na kolejny rok umowę z firmą Blachotrapez. Nieustannie kładziemy nacisk na pracę z młodzieżą, co przynosi efekty w postaci powołań do kadr wojewódzkich oraz zainteresowania naszymi podopiecznymi ze strony innych klubów.

W tym sezonie nie zgłaszamy żadnej z drużyn do rozgrywek seniorskich, gdyż wiąże się to z wydatkami znacznie przekraczającymi nasz budżet. W planach jest powołanie pierwszej drużyny seniorów, w skład której wejdą zawodnicy, którzy w tej chwili grają na wypożyczeniu w różnych miejscach w Polsce (m.in. Częstochowa, Warszawa czy Rzeszów) i to stawiamy sobie jako cel na najbliższy rok. Dzięki współpracy z Miastem dbamy o siatkówkę plażową. Zarządzany przez nas kompleks boisk na myślenickim Zarabiu jest bardzo chwalony w środowisku siatkarskim. Mamy nadzieję, że projekt zapoczątkowany przez Ś.P. Krzyśka Murzyna będzie się rozwijał jak dotychczas.

– Jak wygląda obecnie nabór?

– W tej chwili nabór jest otwarty. Zapraszamy na treningi uczniów z klas I – VIII szkoły podstawowej. Do sztabu szkoleniowego naszego klubu powróciła trener Teresa Sikora, która równocześnie prowadzi lekcje wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3.

Chcemy cały czas współpracować ze szkołami z naszego powiatu, stąd inicjatywy takie jak zapoczątkowana rok temu „Mini Olimpiada dla klas I-III”, którą mamy nadzieję na stałe wprowadzić do kalendarza imprez.

– Już w najbliższy weekend, 28-29 września w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu odbędzie się II edycja Memoriału Siatkarskiego im. Krzyśka Murzyna, skąd pomysł na taką inicjatywę i czemu ma służyć?

– Krzysiek Murzyn to nasz przyjaciel od wielu, wielu lat. Kiedyś siatkarz Dalinu, później działacz sportowy – wieloletni członek Zarządu KS Dalin, a później Prezes SMS Dalin. Oddany siatkówce całym sercem. Był z siatkówką cały czas niezależnie od tego czy Dalin przeżywał lata świetności – jak za czasów LSK – czy wtedy, kiedy o sukcesach można było tylko marzyć. Roku temu postanowiliśmy spełnić jedno z marzeń Krzysia – zorganizować duży turniej, który połączy różne pokolenia siatkarskie od najmłodszych do najstarszych. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Mu za jego pracę i poświęcenie – stąd pomysł na Memoriał. Chcielibyśmy wszystkim kibicom i zawodnikom przypominać wspaniałą postać, którą możemy nazywać synonimem myślenickiej siatkówki. Mam nadzieję, że Memoriał będzie z roku na rok coraz popularniejszy, a udział w nim będzie brało coraz więcej drużyn. Wierzę, że Krzysiek patrząc z góry na nasze działania na pewno nam kibicuje!

Maria Gaczyńska Maria Gaczyńska Autor artykułu

Dziennikarka, założycielka portalu internetowego pn. wmyślenicach.pl,, interesuje się głównie sprawami społeczno-politycznymi miasta i regionu