Marek Pajka na trenerskim stażu w Wiśle Kraków

Sport 11 lutego 2020 Wydanie 6/2020
Marek Pajka na trenerskim stażu w Wiśle Kraków

Trener zespołów młodzieżowych Orła Myślenice Marek Pajka przebywał na tygodniowym stażu w zespole Wisły Kraków występującej na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18.

Tygodniowy staż w sztabie szkoleniowym trenera Adriana Filipka odbywał się w ramach programu Premium Coach Junior organizowanego przez Małopolski Związek Piłki Nożnej.

- Możliwość uczestniczenia przez cały tydzień w przygotowaniach juniorów Wisły Kraków do rundy wiosennej była dla mnie ciekawym doświadczeniem. To ważne, że sztab szkoleniowy trenera Adriana Filipka chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, a podczas treningów mogłem nie tylko się przyglądać, ale bezpośrednio w nich uczestniczyć oraz analizować konkretne działania zawodników. Zdobyta wiedza z pewnością pomoże mi w pracy trenerskiej z młodzieżą Orła Myślenice - mówi trener Marek Pajka, który w ciągu tygodnia uczestniczył w obozie dochodzeniowym juniorskiej drużyny Białej Gwiazdy w Centrum Treningowym Wisły Kraków w Myślenicach.

Wisła Kraków prowadzona przez trenera Adriana Filipka przygotowuje się do rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów U18. Zawodnikiem tego zespołu jest wychowanek Orła Myślenice Sławomir Chmiel.

Red