MARG dla myślenickich przedsiębiorców

Miasto 22 stycznia 2019 Wydanie 03/2019
MARG dla myślenickich przedsiębiorców

Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego oferuje dla osób zamierzających uruchomić własną działalność gospodarczą oraz istniejących podmiotów gospodarczych bezpłatne usługi informacyjne w zakresie pozyskiwania dotacji i pożyczek unijnych na uruchomienie bądź też rozwój działalności gospodarczej

- To co nas wyróżnia na tle innych podmiotów gospodarczych działających w tej branży to bezpłatne usługi informacyjne, inne podmioty działające na rynku komercyjnie naliczają za te usługi opłaty. Staramy się udzielić pomocy tym osobom, które odwiedzają nasz punkt, wskazując im ścieżkę lub program z którego mogą skorzystać - mówi Jacek Krupa, konsultant w MARG. Dodatkowo oprócz tych bezpłatnych w ofercie spółka ma również płatne usługi jak np. opracowywanie wniosków, biznes planów i formularzy rekrutacyjnych w celu aplikowania o dotację na start (projekt MARR, PUP Myślenice) lub pozyskania pożyczek unijnych.

MARG mimo, iż nie posiada własnego funduszu pożyczkowego jest pośrednikiem kilku instytucji finansowych: Stowarzyszenia Samorządowego Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju oraz Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych zajmujących się udzielaniem pożyczek unijnych. - W ofercie mamy pożyczki zarówno na uruchomienie działalności gospodarczej do 50.000 zł jak i również na rozwój firmy od 5.000 zł do nawet 500.000 zł. Klient ubiegający się o pożyczkę musi mieć świadomość przedstawienia wystarczającego zabezpieczenia oraz konieczności rozliczenia pożyczki - tłumaczy Agnieszka Biela.

Dodatkowo spółka prowadzi działania w zakresie Inkubatora Przedsiębiorczości, oferując w atrakcyjnych cenach wynajem sali szkoleniowej i konferencyjnej w centrum miasta (ul. Jordana 4). Oferta inkubatora dotyczy również wynajmu powierzchni biurowych dla firm. - Aktualnie powierzchnia inkubatora jest w 100% wykorzystana, jednak już od lutego będziemy mieć wolne biurka pod wynajem dla start-upów (osób rozpoczynających biznes) oraz przedsiębiorców. Dodatkowo posiadamy w ofercie „wirtualne biuro” gdzie podmioty mogą użyć naszego adresu do rejestracji działalności gospodarczej oraz otrzymują obsługę korespondencji - wyjaśnia Aneta Cygan.

Do bezpośrednich działań MARG należą również szkolenia. Realizowane są zarówno dla firm prywatnych oraz te zlecone przez podmioty publiczne. - W tym roku również zamierzamy startować w konkursach na szkolenie osób ubiegających się o dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach, dodatkowo planujemy organizacje bezpłatnych szkoleń i spotkań dla przedsiębiorców w zakresie pozyskiwania środków z programu regionalnego w Małopolsce, spotkania te będą realizowane przez Fundusze Europejskie w Małopolsce - zapowiada Witold Rozwadowski, nowy prezes spółki.