Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny
W Marszu dla Życia i Rodziny wzięły udział wszystkie pokolenia mieszkańców Fot. Fot. M. Gaczyńska

W niedzielę ulicami Myślenic przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Była to już trzynasta edycja Marszu w Polsce, a szósta w Myślenicach. Uczestniczyły całe rodziny; dzieci, młodzież, dorośli oraz ludzie starsi.

Jak co roku, organizatorem Marszu była Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a patronat honorowy nad nim objął burmistrz Jarosław Szlachetka. Całość rozpoczęła się o godz. 15.00 na myślenickim rynku od krótkiej modlitwy, którą prowadził ks. proboszcz Zdzisław Balon. Uczestnikom rozdano tabliczki z hasłami nawiązującymi do obrony życia i rodziny oraz wiatraczki z logo. Pochód odbył się przy akompaniamencie

Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice oraz Oazy działającej przy Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej.

W radosnym i kolorowym pochodzie uczestnicy przeszli z rynku do Banderozy, gdzie czekał na wszystkich poczęstunek oraz atrakcje dla najmłodszych. Zanim rozpoczęto wspólny piknik na Zarabiu, kilka słów podsumowujących to wydarzenie skierowali do wszystkich uczestników Jacek Tylko, ks. proboszcz oraz burmistrz. Wydarzenie odbyło się w spokojnej atmosferze i mimo wysokiej temperatury, wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce.

 

Maria Gaczyńska Maria Gaczyńska Autor artykułu

Dziennikarka, interesuje się głównie sprawami społeczno-politycznymi miasta i regionu