Mateusz Dominik wygrał ogólnopolski konkurs informatyczny

Mateusz Dominik wygrał ogólnopolski konkurs informatyczny

Uczestnik myślenickiego Hufca Pracy-Mateusz Dominik z Borzęty, zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej w kategorii pt. „Polska Niepodległa”

Do etapu ogólnopolskiego Mateusz został zakwalifikowany po udziale w wojewódzkim konkursie, który odbył się w lutym w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie, gdzie osiągnął również wysoką drugą lokatę. Głównym zadaniem uczestników na obydwu etapach konkursu oprócz testu wiedzy informatycznej, było przedstawienie i obrona samodzielnie przygotowanej pracy konkursowej z zastosowaniem technologii informatycznych.

Etap ogólnopolski odbył się w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. Na konkurs przyjechało z całej Polski 36 uczestników wraz z opiekunami, by pochwalić się swoją wiedzą i zaprezentować umiejętności informatyczne. W ramach konkursu młodzi informatycy przedstawiali piętnastominutową prezentację przed komisją konkursową, którą tworzyli: nauczyciel akademicki Instytutu Informatyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego Alicja Pituła; specjalista ds. technologii informatycznych Wojciech Podlewski oraz specjalista do spraw informatycznych Jacek Srebro.

Organizatorem konkursu była Komenda Główna OHP, a honorowy nad konkursem objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Tarnowski, Prezydent Miasta Tarnowa, Instytut Informatyki Uniwersytetu Pedagogicznego, Małopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Bożena Batko