Medale Mistrzostw Polski i klasa biegaczek SKS Osieczany

29 marca 2007 Wydanie 12/2007
Podium Mistrzostw Polski: 1m. Justyna Kowalczyk, 2m. Sylwia Jaśkowiec, 3m. Kornelia Marek.

Zakończył się sezon w sportach zimowych. Choć zima w tym roku nie zachwyciła, zawodnicy z terenu gminy z powodzeniem startowali na różnych arenach sportowych. Dotyczy to przede wszystkim biegaczek na nartach.

Sylwia Jaśkowiec

Mieszkanka Osieczan mijający sezon zaliczy do bardzo udanych. Była zawodniczka SKS Osieczany potem LKS Wiśniowa, a obecnie reprezentująca AZS AWF Katowice, na Mistrzostwach Polski seniorów w biegu narciarskim w finale sprintu minimalnie przegrała z Justyną Kowalczyk i zdobyła srebrny medal. W biegu sztafetowym zdobyła z drużyną AZS AWF Katowice złoty medal i wreszcie tytuł Mistrzyni Polski w biegu indywidualnym na 15 km.

Bardzo udany był start na Uniwersjadzie w Turynie - brązowy medal w sztafecie i 7 miejsce w biegu indywidualnym. Sylwia z powodzeniem wystartowała również w Mistrzostwach Świata Młodzieżowców (kat. do lat 23) w Tarvisio we Włoszech. W biegu na 10 i 15 km wywalczyła dwa razy ósme lokaty. Zadziwiające jest, iż mimo wysokiej formy Polski Związek Narciarski nie zdecydował o wysłaniu Sylwii na Mistrzostwa Świata w Sapporo.

Również udany sezon zanotowały dwie młode zawodniczki SKS Osieczany:

Urszula Łętocha

Uczennica kl. VI Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach, na Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych została sklasyfikowana na 3 miejscu. Zawody miały niecodzienny przebieg, ponieważ duże kontrowersje wzbudził elektroniczny pomiar czasu, który naszym zdaniem skrzywdził dwie nasze zawodniczki. Jednak protesty kilku klubów zostały przez komisję sędziowską odrzucone.

W pozostałych trzynastu startach w sezonie Urszula wygrała wszystkie biegi pokonując wielokrotnie krajową czołówkę w swojej kategorii wiekowej. Wygrała m.in. w Mistrzostwach Śląska, Mistrzostwach Małopolski czy Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików i Dzieci. W ten sposób udowodniła swój prymat w kategorii wiekowej szkół podstawowych.

Maria Skałka

Uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Trzemeśni, zawodniczka SKS Osieczany, również zaliczy sezon do udanych. W swych 14 startach w mijającym sezonie zawsze zajmowała wysokie lokaty. Wygrała Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Śląska, 7 miejsce we wspomnianych wcześniej kontrowersyjnych co do wyników Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych.

Najlepszą formę uzyskała pod sam koniec sezonu zajmując 2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Dzieci. Pokonaniem kilku wyżej notowanych rywalek przypieczętowała swoją przynależność do krajowej czołówki w kategorii wiekowej szkół podstawowych.

Dla wszystkich 3 zawodniczek wielkie gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w następnych sezonach.

Tekst i foto: Bogdan Łętocha